Štítek Reklama

Interpreti Lesní zvěř

Lesní zvěř

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Lesní zvěř - Autor fotografie: Foto webarchiv kapely

Rok založení 2000
Doba existence 17 let
Místo vzniku Brno, Česká republika
Žánry Psychadelic, Nu-jazz
Weby skupiny http://lesnizver.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Lesní zvěř
Oblíbená skladba

Nikam nespěchají, hudba v nich dlouho uzrává a přerod písniček na nahrávku vnímají jako komplikovaný proces. Nejnovější album brněnské kapely Lesní zvěř vznikalo tři roky a vyšlo po čtrnácti letech existence. Trojice zkrátka nemá potřebu zahlcovat už tak přeplněnou hudební scénu a dává si s věcmi na čas. Svědčí o tom ostatně i délka jednotlivých skladeb, které v průměru dosahují sedmi minut.

Poslechněte si Lesní zvěř v Youradiu

Kdo že se to vlastně za Lesní zvěř přestrojil? Základem je trojice Miloš Rejsek (Swordfishtrombones,Voodooyoudo!), Jiří Hradil (Tata Bojs, Umakart, Kašpárek v Rohlíku) a Martin Čech (exChorchestr, exFruFru, projekty Pavla Fajta), s občasným přispěním trubky Merka Steyera. Směs jazzu, psychedelické elektroniky a řady dalších zvuků se pak snaží ukočírovat Dušan Neuwerth.

Každý koncert je (vzhledem k dalším angažmá členů) pro kapelu svátkem, a i proto nese deska z roku 2014 název Movable Feasts. Album zní divoce, jako když zajíc bere stopu, a je dělané s takovou intenzitou, s jakou se ryba mrská na suchu. Žánrovému zařazení se muzikanti zarytě brání, se svou tvorbou ale nejčastěji skloňují slovo nu-jazz. „Je to jen východisko plné svobody, které se nenechává omezovat stylovými škatulkami a umožňuje nám využívat vlastní představivost,“ říkají.

Rejskův zpěv stojí spíš v pozadí a kolikrát se z něj stává pouhý šepot. Působí až nezvykle plachým dojmem, prostor k běsnění dostávají zejména bicí či klavír. Na souhlas se spoluprací jim kývnul už třeba básník Honza Těsnohlídek, zpěvačka Kristýna Krutská, flétnista Filip Nebřenský nebo dokonce lídr Strany zelených Ondřej Liška.

Videa interpreta Lesní zvěř

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama