Štítek Reklama

Interpreti Majk Spirit

Majk Spirit

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 28. 8. 1984
Věk 32 let
Místo narození Bratislava, Slovenská republika
Žánry Hip Hop, Rap
Web interpreta http://www.majkspirit.sk/home/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Majk Spirit
Oblíbená skladba

Kdo by si tehdy pomyslel, že jméno kluka, co se doma pokouší o amatérské nahrávky na magneťák, bude za dvanáct let skloňovat celá česko-slovenská hip hopová scéna?
Rodák z Bratislavy vystupující pod jménem Majk Spirit má svůj nynější úspěch, jak je z minulosti vidět, vydřený. A konečně sklízí ovoce. Letos ho, což je spíš ironie, objevili ne slovenském Slávikovi. Jistě, sólovku Nový člověk vydal sice teprve v listopadu 2011, do rapu ale fušuje už od dob vzniku populární bratislavské crew H16 počátkem nultých let.

Její album Kvalitný material bylo zřejmě až tak kvalitní, že si v prodeji vysloužilo platinové ocenění. O výjimečnosti H16 byli  přesvědčení i Rytmus, Moja Reč nebo Indy&Wich, kteří skupinu nechali hostovat ve svých nahrávkách.

Před dvěma lety ale začala Majkovi v hlavě hryzat myšlenka na sólovou desku. S existencí H16 to kupodivu nijak neotřáslo, dokonce společně pracují na novém materiálu.

Na Nového člověka reaguje publikum vcelku pozitivně. Souvisí s tím i Majkův projev, díky němuž nepůsobí jako tuctový pózer. Hip hop chápe jako „hlas lidu a hlavně mladé generace“, tudíž a první místo klade obsah a snaží se nezapomínat ani poselství. Texty nepostrádají zdravou porci sebevědomí, zároveň však do světa nevykřikují klišé: „Jsem pán světa, velkej borec!“ Místo toho raději angažuje sympatickou zpěvačku Celeste Buckingham, s níž nahrál singl Já a ty. Doprovází ho barevný klip.

Sympatický rapper se mimo hudbu zajímá o esoteriku, historické romány či filosofii. Naproti tomu se odmítá účastnit politického divadélka a trávu by legalizoval hlavně proto, aby se na Slovensku všichni uklidnili. Vystudoval vysokoškolský obor management a business, doufá ale, že ho bude hudba živit jako doposud.

Díky zmíněnému debutu by se mu toto přání mohlo splnit.

Může se ti líbit

Videa interpreta Majk Spirit

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama