Štítek Reklama

Interpreti Mandrage

Mandrage

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Mandrage - Autor fotografie: Foto Universal Music

Rok založení 2005
Doba existence 12 let
Místo vzniku Plzeň, Česká republika
Žánry Pop, Rock
Weby skupiny http://www.mandrage.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Mandrage
Oblíbená skladba

Plzeňská skupina Mandrage sestává ze čtyř kluků různého věku. Za mikrofonem stojí Víťa, na kytaru hraje Bolan, na baskytaru Coopi a na bicí Mates. Zajímavostí přitom je, že Víťa s Matesem spolu hrají od 11 let.
Kapela na sebe upozonila jako host Pehy na koncertech v rámci jarního turné 2007. Singl z tohoto CD Kapky proti slzám se držel několik týdnů jak v rozhlasových, tak TV hitparádách. Dalším úspěšným singlem byl Punk Rock Song, ke kterému také vznikl klip.

Kapela si v roce 2008 vysloužila nominace na Objev roku v Hudebních cenách Óčka, v anketě Žebřík opět obsadila v té samé kategorii 2. místo za Markétou Irglovou. Uspěli i v Anděl Allianz. V červnu roku 2008 Mandrage vystupovali na Street Party v Bruselu, letos jako jediní obdrželi pozvání znovu. Na akci pořádané k ukončení našeho předsednictví v EU vystoupili společně se skupinami Mig 21, KryštofClou.

Druhé CD kapely - Hledá se žena - se křtilo 10. října v Plzni. Na albu Moje krevní skupina zabodoval hlavně singl Šrouby a matice. Kapela bodovala také na cenách Anděl a v součastnosti patří mezi nejúspěšnější popové skupiny v České republice.

Může se ti líbit

Videa interpreta Mandrage

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama