Štítek Reklama

Interpreti Marek Dusil Blend

Marek Dusil Blend

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Marek Dusil - Autor fotografie: Foto promo Marka Dusila

Rok založení 2006
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Žánry Folk, Blues, Rock
Weby skupiny www.reverbnation.com/marekdusilblend
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Marek Dusil Blend
Oblíbená skladba

Marek Dusil Blend, kapela okolo písničkáře Marka Dusila, vydala svůj debut v roce 2010, na kterém shrnula 5.let existence. Tento kvartet ale kvůli těžkým onemocněním kytaristy Banyho víceméně nehraje.

Marek Dusil se proto rozhodnul natočit další materiál v akustické formě - desku Ocean. Mezitím se obklopil pomalu dalšími muzikanty. Kapela tentokrát hraje ve složení:

Marek Dusil - kytary, zpěv
Jáchym Štětka- kytary
Vratislav Hubička- kontrabas
Jáchym Jakubovie – kajon, perkuse

Kromě vyjmenovaných muzikantů se na desce představili i hosté, Petr Tichý na kontrabas, David Babka na steel kytaru, Štěpán Smetáček na bicí a zároveň jako producent alba. Všichni jsou vyhledávaní hráči na jazzové a akustické scéně.

Desku graficky ozdobil svými díly Sarah Jarret z Velké Británie.

Většina textů jsou z pera Marka Dusila, ale naleznete zde i dvě zhudebněné básně významných českých básníků Karla Hynka Máchy (1810- 1836) a František Halas (1901- 1949). V této zhudebněné básni uslyšíte i sestru a maminku Marka Dusila – Lenku Dusilovou a Irenu Dusilovou.

Je to píseň z období jejich rodinné folkové kapely z období let 1988- 1991. Lenka Dusilová je významná česká písničkářka, držitelka mnoha ocenění Anděl (něco jako české Grammy)a úspěšná hudebnice, která se věnuje hudbě kontinuálně již od 11.let. Má na kontě spolupráci z významnými osobnostmi české scény, 4 sólová alba a jeden projekt Eternal Seekers se zástupci vážné hudby, souborem Clarinet factory.

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Marek Dusil Blend
    Autor: Marek Dusil

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama