Štítek Reklama

Interpreti Massive Attack

Massive Attack

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Massive Attack - Autor fotografie: Foto Myspace kapely

Rok založení 1988
Doba existence 29 let
Místo vzniku Bristol, Velká Británie
Žánry Trip hop
Weby skupiny http://www.massiveattack.co.uk/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Massive Attack
Oblíbená skladba

Massive Attack jsou považováni za zakladatele trip hopu, tedy stylu, který míchá prvky jazzu, hip hopu, rocku a soulu. Dvojice DJů Andrew "Mushroom" VowlesGrant "Daddy G" Marshall začínala pod názvem The Wild Bunch. Na Massive Attack se přejmenovala až poté, co do kapely přibrala grafiti umělce Roberta del Naja alias 3D.
Hned debutové album Blue Lines (1991) se stalo kultovním. Massive Attack na něm spolupracovali s dalším průkopníkem trip hopu – kontroverzním muzikantem Trickym, kterému se kvůli temné muzice přezdívá Mr. Depresário. CD s hity jako Safe from Harm nebo Unfinished Sympathy. vzbudilo obrovský ohlas. Během Války v zálivu (USA proti bývalému iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi) kapela zkrátila název na Massive, aby vyjádřila nesouhlas s invazí amerických vojsk.

Také na druhém albu, které vyšlo v roce 1994 a jmenovalo se Protection, hostoval Tricky. Úspěch zaznamenal především singl Karmacoma. Album se dočkalo také remixové verze (No Protection, 1995). V roce 1996 Massive Attack obdrželi Brit Award v kategorii „nejlepší britský taneční počin roku“.
V pauze spolupracovali například s Madonnou (na písni I Want You). Následovaly další úspěšné desky a singly (např. Teardrop z temně laděného CD Mezzanine), řada koncertů (také. v České republice), soundtracky k filmům Danny The Dog nebo Bullet Boy. To už v kapele nepůsobil Andrew Vowles.
Na rok 2009 Massive Attack ohlásili novou desku LP5 – v rámci turné k její propagaci vystoupí na podzim také v Praze. Na albech Massive Attack hostuje vždy řada významných umělců, naposledy například irská zpěvačka Sinead O'Connor. Mezi zpěvačkami, které pro Massive Attack zpívaly, se ale objevuje i třeba Tracy ThornEverything But the Girl (Better Things, Protection) nebo Elizabeth FraserCocteau Twins (Teardrop).
O skandál se v roce 2003 postaral 3D, kterého britská policie podezírala z držení dětské pornografie. Obvinění se ale nezakládalo na pravdě.

Může se ti líbit

Videa interpreta Massive Attack

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama