Štítek Reklama

Interpreti Memphis

Memphis

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Memphis - Autor fotografie: Foto webarchiv kapely

Rok založení 2005
Doba existence 12 let
Místo vzniku Hradec Králové, Česká republika
Žánry Pop, Rock
Weby skupiny www.memphisband.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Memphis
Oblíbená skladba

Málokdo je tak upřímný, aby přiznal, že prvotní impuls, proč založil kapelu, byl ten, aby na ni mohl balit své protějšky. Pokud ale nemáte stejně rádi muziku, nevydrží vám předstírání dlouho... A tak mladá čtveřice Memphis z Hradce Králové postupuje krůček po krůčku a jak se zdá, práce nese ovoce.

Memphis jedou v podstatě podle vysněného scénáře všech začínajících kapel, které si něco chtějí odpracovat a nebýt jen zpěváky jednoho hitu. Kluci z Memphis se dali dohromady ještě na střední škole. Sešli se, měli první zkoušku a sedli si hudebně i lidsky natolik, že založili skupinu. V roce 2008 se dostavil první úspěch v podobě vítězství v soutěži Pro-Rock a následné první místo na Karvinském Woodstocku, Hudbou proti nudě i na Eurofestivalu 2011.

Poslechněte si Memphis v Youradiu

Memphis bodovali také se svým prvním videoklipem ke skladbě The One. Jejich jméno se začalo propírat, a tak se pod ochrannými křídly Ecsona Waldese vydali do studia, kde natočili vysněnou debutovou desku In Songs About Her, která vyšla letos na jaře. Singl Sunshine vyhrál hudební hitparádu T-Music Chart a podařilo se mu prokopat i do velkžch rádií typu Evropa 2.  

Deska vznikala v období, kdy se v životě zpěváka Honzy dělo nejvíc změn. Zřejmě v pozitivním slova smyslu, protože nahrávka srší optimistickým zvukem. Na druhou stranu co by to bylo za kapelu, kdyby sem tam nedokázala zahrát nějakou tu baladu. Album je tedy vcelku pestré a má řadu poprockových poloh, jimž vévodí zastřených zpěvákův hlas, a protože vznikalo delší dobu, posluchač může snadno identifikovat změny i hudební růst kapely.

Pop-rock s jakým se formace prezentuje, v určitých momentech evokuje soundtrack k americké rozjeté teenage komedii. Memphis zkrátka znějí bezstarostně, skoro jako takoví One Direction. Chcete je slyšet naživo? Pak sledujte jejich web s termínovkou.

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Memphis

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama