Štítek Reklama

Interpreti Mucha

Mucha

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Mucha - Autor fotografie: Foto promo zpěvačky

Datum narození 19. 3. 1990
Věk 27 let
Místo narození Kyjov, Česká republika
Žánry Alternative
Weby interpreta http://bandzone.cz/mucha
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Mucha
Oblíbená skladba

„Některé skladby znázorňují zoufalý výkřik frustrace a izolace, jiné naopak akutní potřebu lásky. Chlapi sú kokoti, ale bez nich to zřejmě taky nejde,“ říká Nikola Muchová - anebo prostě jenom Mucha, třiadvacetiletá zpěvačka z Kyjova o své debutové záříjové desce Slovácká epopej.

Z dvanácti kousků, na které Muše přispěli fanoušci přes server HitHit, prosvítá přes hustník sprostých slov a bouřku syrového zvuku vtip, sarkasmus (zkuste "sektářskou" písničku Ježíš) a jasná mysl holky, které se v osmnácti narodila dcera a ona se mohla spolehnout leda tak sama na sebe.

Písničky o večírkových eskapádách, dojíždění pro podporu i o tom, že víc než záchodové prkýnko nahoře jí vadí ten, který ho nahoře nechal, že chlapi jsou v upnutých macho tričkách legrační a že na jejich chlupech, ponožkách a tělesných šťávách není vůbec nic přitažlivého, nezní ani trochu jako fňukání zhrzené holky nebo snad feministky. Svoje postřehy, pocity a emoce formuluje Mucha vtipně, hravě a s poťouchlým šmrncem lokálního přízvuku; v tomhle směru připomíná Mucha brněnské kolegyně Čokovoko.

Na Brno je nyní Mucha ostatně napojená pupeční šňůrou. S dcerkou tu bydlí, pracuje v kavárně a tady také působí Evžen KyšperskýKvětů, který Muchu vytáhl z undergroundu, sestavil  pro ni doprovodnou kapelu a ukázal jí, jak z nápadů, jež drhla po večerech na kytaru v klubech, udělat pořádné skladby. „Je prdel, když mě učí akordy mých písniček. Ostatně pro mě byl milý šok slyšet svoji hudbu za zády, dodávají k tomu koule. Teď je to srdce s koulema,“ řekla Mucha v rozhovoru pro aktuálně.cz".

S kytarou Mucha sice stále spíš zápasí („pořád nepobírám ten systém, kterej je u klavíru jasnej, jak se posunout od jednoho tónu k druhému“), pod Kyšperského vedením ale její skladby zní daleko suverénněji - chvílemi třeba jako holčičí verze The Doors (Chlapi sú kokoti), pak zase jako apokalyptický folk (Hygiena).

Do budoucna by Mucha ráda vylepšila hru na kytaru, formulování pocitů a také by ráda častěji hrála sólově. Podívejte se na její web, kam a kdy si ji můžete přijít poslechnout.

Album Slovácká epopej křtí 25. září v Metro Music Baru a v Praze 4. října v pražském Paláci Akropolis.
Videa interpreta Mucha
    Autor: hana-slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama