Cestovní pojištění
Štítek Reklama

Interpreti Niceland

Niceland

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 2. 1. 1983
Věk 33 let
Místo narození Česká republika
Žánry Rock, EMO, Indie
Web interpreta http://www.niceland.cz/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Niceland
Oblíbená skladba

Když se Niceland, vlastním jménem Michal Motyčka, přihlásil v roce 2007 do soutěže Coca Cola Popstar, neměl za sebou ani jedno veřejné vystoupení. Byl také jediným sólovým interpretem v soutěži a do dalších kol postoupil jen jako náhradník. Nakonec ale s přehledem vyhrál a dnes se v Česku najde jen málo lidí, kteří by ho neznali.
Bruntálský rodák se začal věnovat hudbě v šestnácti letech, kdy dostal k Vánocům kytaru a začal psát do šuplíku písničky. Již tehdy mu hudba sloužila jako způsob terapie, léčící jeho splíny. „Většinou se vypisuju ze špatných dní. A terapie zafunguje v ten moment, když je písnička hotová,“ prozrazuje.

Klid a pohoda
Právě tím Michal Motyčka zdůvodňuje původ svého pseudonymu. Klid a pohoda, která ze slova Niceland vyzařuje, má kontrastovat s depresí jeho textů. Nejsou to ale jen texty, co působí temně, nýbrž i uhlazené černé vlasy, make-up, tmavé oblečení a oběšený plyšový medvídek na jeho webových stránkách, které mu dodávají jakousi „emo auru.“
První desku Little Black Book vydal v dubnu 2008. Kritici ji nemohli vynachválit, padala lichotivá slova jako „talent, který v Čechách chyběl“ nebo „sympaticky upřímný projev“. Podobně úspěšná byla deska i mezi fanoušky.
Niceland sklízí také početné vavříny, například cenu Óčka pro Objev roku nebo ocenění serveru Musicserver v kategoriích Objev rokuSkladba roku.
V roce 2010 přichází Niceland s novinkou God Has Her Way, která není podle jeho slov ani zdaleka tak zachmuřená jako debut.

V roce 2012 odchází část kapely, Motyčka ale s kapelou nekončí a členy doplní.

 

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Niceland

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama