Štítek Reklama

Interpreti Nil

Nil

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Hanka Kosnovská z NIL - Autor fotografie: Foto Facebook/Ivan Krejza

Rok založení 2003
Doba existence 14 let
Místo vzniku Česká Třebová, Česká republika
Žánry Rock, Hardrock
Weby skupiny http://www.niltv.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Nil
Oblíbená skladba

Řeku Nil zná každý. Českou kapelu se stejným názvem už ale tolik lidí ne. Svou hudbou přitom nedělají domácí hardrockové scéně ostudu, nehledě na jejich velkou přednost, zpěvačku Hanku Kosnovskou. Ta totiž hravě přezpívá všechny domácí žánrové kolegyně a nezní při tom ani trochu tuctově. S Hankou, ostrými riffy, baladami plnými emocí a čtyřmi řadovými alby by si člověk myslel, že to má čtveřice z České Třebové v kapse. Ale ono to tak není.

Anglické texty si frontmanka píše sama, sestava se za desete let působnosti ani jedinkrát nezměnila a všichni členové se shodují na tom, že by si nejraději zahráli vedle Pearl Jam. Na nedostatek popularity si ale kupodivu nestěžují. „Samozřejmě, že každý má jiné podmínky, ale co se šance týká, je tady pro každého,“ prohlásil kdysi kytarista Honza Končický.

Existence kapely NIL se datuje od roku 2003, tedy dob prvních koncertů, jejichž dosavadní počet se blíží už čtyřem stovkám. Mužská část skupiny se sice poprvé sešla a začala zkoušet dlouho předtím, ale teprve po setkání s budoucí zpěvačkou dostaly jejich pokusy mnohonásobný rozměr.

Jejich čtvrtá deska The Velvet Touch Of Tongue se momentálně vyhřívá na pultech hudebních obchodů a jedná se zřejmě o nejlepší nahrávku, jaká kdy od NIL vzešla. Oproti minulé Dirty zní veseleji a svižněji, přesto neztratila nic ze své říznosti. Hanka dává naplno průchod veškerým hlasovým polohám, od ohlušujícího řevu po sametově jemný alt. Na části skladeb se na novince podílel americký hudebník a producent Steve Walsh a jako host si na albu zahrál také písničkář Radim Sychra. V NILu si alespoň an chvíli smočte uši, nebudete litoat. Ostatně mile překvapení byli i fanoušci Marty Jandové a Die Happy, kterým NIL předkakoval na koncertě v pražském klubu SaSaZu na podzim roku 2012.

Může se ti líbit

Videa interpreta Nil

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama