Štítek Reklama

Interpreti Pete Doherty

Pete Doherty

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Pete Doherty - Autor fotografie: Foto Facebook

Datum narození 12. 3. 1979
Věk 38 let
Místo narození Londýn, Anglie
Žánry Alternative, Rock
Web interpreta http://albionrooms.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Pete Doherty
Oblíbená skladba

Peter Doherty, donedávna vystupující pod méně formální variantou Pete Doherty, proslul nejen kvalitně dělanou muzikou, ale hlavně skandály, které ho provází na každém kroku. Tenhle anglický bouřlivák propadl alkoholu a tvrdým drogám, kvůli závislosti několikrát skončil v léčebně i ve vězení. Od roku 2005 plnil bulvární plátky společně s topmodelkou Kate Mossovou – rovněž ona podlehla kouzlu drog.

Média vytrvale zveřejňovala fotografie zfetovaného páru, informovala o rozchodu a opětovných návratech, spekulovala o sňatku. Faktem je, že Pete pro Kate natočil píseň s vyznáním, kterou umístil na Youtube. Bývalí milenci zároveň nazpívali duet La Belle et la Bête – ten se objevil na debutovém albu Dohertyho kapely Babyshambles. Mossová zase Petera přivedla k modelingu, oba se stali tváří podzimní kampaně Roberta Cavalliho 2007. Už dříve ale Pete fascinoval řadu módních návrhářů a díky neotřelému stylu oblékání fungoval jako jejich inspirace (namátkou pro Diora).

Pete Doherty pochází z vojenské rodiny. Otec působil jako důstojník v britské armádě, Pete se tedy často stěhoval. Matka je zdravotní sestra. Ve škole Pete vynikal výbornými známkami, psal také poezii. Poté, co se usadil v Londýně, zkoušel na univerzitě studovat anglickou literaturu a nějakou dobu pracoval jako hrobník.

Se svým kamarádem Carlem Baratem založil v devadesátých letech kapelu The Libertines, která na hudební scéně zabodovala debutovým albem Up the Bracket (2002), v roce 2004 se ale rozpadla, právě kvůli drogové závislosti Dohertyho. Pete se na Carla naštval (byl to Carl, kdo prosadil vyloučení Dohertyho ze skupiny) a natruc založil vlastní kapelu Babyshambles, se kterou vystupuje dodnes. Mimo to v březnu 2009 vydal sólovku Grace/Wastelands, oceněnou kritiky i fanoušky. Píseň A Little Death Around The Eyes přitom napsal s Carlem Baratem, což svědčí o snaze obnovit The Libertines.

Třicetiletý Pete je také otcem: se zpěvačkou Lisou Moorish má syna Astila.

Videa interpreta Pete Doherty

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama