Štítek Reklama

Interpreti Please The Trees

Please The Trees

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Please the Trees - Autor fotografie: Foto facebook kapely

Místo vzniku Praha, Tábor, Česká republika
Žánry Alternative, Rock, Folk, Country
Weby skupiny http://www.pleasethetrees.com/cz/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Please The Trees
Oblíbená skladba

Pražsko-táborská skupina Please The Trees kytaristy a textaře Václava Havelky alias SelfBrushe není na české klubové scéně žádnou začátečnicí. Koncem dubna 2010 pokřtila na povedeném koncertě v nabité Malostranské besedě druhé album Inlakesh (v řečí Mayů "ty jsi mé druhé já") a jen několik týdnů před tím absolvovala turné po amerických klubech (deník si přečtěte tady). I proto jsme se rozhodli, že tuhle na české poměry netradiční kapelu zařadíme do našeho Fokusu. Třeba si ji oblíbíte i vy.

Anglicky otextovaná hudba kapely Please The Trees, která už od svých počátků docela sympaticky zdůrazňuje, že by se ráda prosadila i před zahraničním publikem, by se mohla líbit těm, kteří mají rádi písničkářství v kombinaci s alternativním (indie) rockem a nádechem country.

Ve skladbách Václava Havelky je cítit vliv chicagských Wilco ("inlakeshský" duet s Veronikou Buriánkovou je svou atmosférou i komorním pojetím, které v nevelkých prostorách Malostranské besedy velmi hezky vyniklo, podobný společné skladbě You and I frontmana Wilca Jeffa Tweedyho a zpěvačky Feist - poslechněte si), ale i dalších zaoceánských indie rockových a folkrockových kapel a písničkářů.  

Na MySpace profilu v kolonce "vlivy" uvádí skupina zvuk, hluk, ticho, les, voda, moře, nebe, světlo a láska. Inspiraci souzněním mezi lidmi navzájem i mezi lidmi a přírodou zdůrazňuje Václav Havelka hlavně v souvislosti s druhým albem, které je v porovnání s debutem Lion Prayer (podívejte se na klip ke skladbě Wrong Along) na jednu stranu písničkovější, akustičtější a hloubavější, na druhé - možná trochu paradoxně - postavené na nekonkrétních zvucích a zvukových plochách.

.

Může se ti líbit

Videa interpreta Please The Trees
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama