Štítek Reklama

Interpreti Professor Leopard

Professor Leopard

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Professor Leopard - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Rok založení 2011
Doba existence 6 let
Místo vzniku Brno, Česká republika
Žánry Pop, Rock, Indie
Weby skupiny http://www.professorleopard.cz/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Professor Leopard
Oblíbená skladba

Máte rádi Evu a Vaška? Brněnská pětice Professor Leopard splní do puntíku vaše přání, protože se podle svých slov hudbou zmíněné dvojice inspiruje. Těžko říct, jak moc se na sebe "jen" snaží upozornit, jedno je ale jisté - tihle kluci mají do důchodcovského prozpěvování s klávesami daleko.

Co za styl čekat od kapely, která kombinuje tři elektrické a jednu basovou kytaru? Samotní leopardi se profilují jako indie-pop, jejich debutové EP Burry Me With Mr. Werner pak zábavně a místy i neafektovaně emo-temně kombinuje rockový zvuk, elektroniku i pop. Sama kapela ale na škatulkování kašle a neustálé srovnávání s britskými Blur radikálně odmítá.

Poslechněte si Professor Leopard v YouRadiu

Název Professor Leopard může odkazovat na řadu věcí. Oficiální verze ale vysvětluje, že jde o kombinaci profesorsky vážných vlastností s rozvernou nespoutaností leoparda. V aktuálním složení existuje skupina necelý rok a půl, přesto už si ale vystavěla vlastní filozofii a vytyčila nelehké cíle.

Jinými slovy, pánové mají, zdá se, odpověď na všechno: česká scéna je podle nich příliš strnulá a nikdo nemá chuť „dělat kroky do neznáma a posunout se dopředu“. Nadšení Brňáci se snaží přimět Čechy, aby zase začali chodit za hudbou, a aby mladí posluchači víc přemýšleli o tom, co jim proudí do uší. Navíc by parta ráda přispěla k tomu, aby se hudba v Česku dostala na světovou úroveň. Ufff, nelehký úkol…

Professor Leopard nepodceňují ani texty; na papír jim nesmí politika. „Politika je pomíjivá, naše texty ne. Snažíme se psát o tématech, která jsou věčná, o situacích, do kterých se skoro každý jednou, nebo víckrát za život, dostane,“ nechali se slyšet. 

Na zmíněné ípíčko si kapela přizvala velkého hosta - Emu BrabcovouLuno. Svůj repertoár chce nabídnout na ochutnávku i v zahraničí a na červen už plánuje další nahrávku, musejí však najít náhradu za odcházejícího bubeníka. Ani tentokrát však nepůjde o dlouhohrající desku, protože se Professor Leopard snaží zachytit současnost. Zakopat se na půl roku do studia prý není nic pro ně.

Může se ti líbit

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Professor Leopard

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama