Štítek Reklama

Interpreti Rara Avis

Rara Avis

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Rara Avis - Autor fotografie: Foto bandzone

Rok založení 2005
Doba existence 12 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Žánry Pop, Electro
Weby skupiny http://raraavis.info/ 
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Rara Avis
Oblíbená skladba

Žil byl v Bratislavě do muziky zapálený kluk jménem Daniel Galba. Jednoho dne si přečetl básně americké spisovatelky Annie Rose Bond. Objevil v nich pojem označující bílou vránu, tedy něco unikátního a jedinečného, čímž nevědomky položil základ rockovému uskupení Rara Avis. Se svým kamarádem se pak přestěhoval do Prahy, po internetu splašil další hudební nadšence a příběh mohl začít.

Dneska už víme, že s příchodem Rara Avis získala česká scéna zaryté odpůrce přehnaného trendařství, kteří si nejlépe rozumí sami se sebou a svými kytarami, do kterých zapojili elektroniku se špetkou dnes už pomalu nezbytné melancholie. Jednoduché postupy ustupují experimentům s ruchy a syntezátory.

Na první poslech si Rara Avis možná odložíte do škatulky odtažití. Jejich muzika není prvoplánová, debutovka The Portrait nestaví na silných hitech a při koncertech kluci působí uzavřeně. Teprve při bližším zkoumání vyjde najevo, že sebranka z Rara Avis je sebevědomá, ale přívětivá čtveřice. Není dostatečně cool a nad představou konkrétní image ohrnuje nos. Přesto věří, že má šanci uspět se svou muzikou v zahraničí. I když na to kluci z Rara Avis nespěchají, berou to podle vlastních slov témeř jako povinnost.

Světlou budoucnost kapele prorokují i kritici, již ve většině první desku pochválili. O dobrém přijetí na scénu svědčí i fakt, že si "vrány“ měly možnost zakrákat před setem hvězd The Cinematics, The Subways nebo dokonce Hurts. Singl Queens jim zmixoval a vyprodukoval Neil Douglas, který se může chlubit spoluprací s Oasis či Björk. Jak vidno, fázi brnkání v garáži už má kapela nadobro za sebou.

Diskografie Rara Avis se nyní rozrostla o desku Expectations. Album je vcelku pestré a je z něj cítit posun do vyšší ligy. Skladby znějí sice přístupnějši, ale zároveň jsou o dost ponurejší. „Popisují život ztracených lidí kolem nás i naše vlastní nenaplněná očekávání. Jsou žalmem naší naděje,“ říká frontman Daniel.

Může se ti líbit

Videa interpreta Rara Avis

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama