Štítek Reklama

Interpreti Republic of Two

Republic of Two

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Republic of Two - Autor fotografie: Foto Facebook dua

Rok založení 2010
Doba existence 7 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Žánry Indie, Pop
Weby skupiny http://www.republic-of-two.cz/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Republic of Two
Oblíbená skladba

Republic of Two je indiefolkový projekt a další z mnoha tváří kytaristy, skladatele a producenta Jiřího Buriana (Southpaw, Ghostmother, Kapitán Demo). Do zkoumavě písničkářské dvojice přibral kamaráda z letenského domu, výtvarníka a kytaristu Mikoláše Růžičku.  

"Je to spojení dvou světů, dvou autorů, dvou hlasů, dvou rukopisů, který se vzájemně propojil v jedno. Album Raising the Flag svým pojetím reaguje na dnešní přehlušený svět plný agrese, hudebních trendů a retro kolotočů," píše se na webu vydavatelství Indies MG - a je to přesně tak. S Republic of Two máte doopravdy pocit, jako kdybyste na chvilku vypnuli externí svět a přenesli se do své soukromé země, kde je dost času na sny, nápady a vlastní představy.  

Republic of Two svou mimoděčnou hravostí a snovostí v určitých momentech připomínají norské duo Kings of Convenience, byť Jiří Burian si podobnost s Nory příliš nepřipouští: "Když si desku poslechnu s odstupem, musím říct, že naše hlasy i vnímání melodiky jsou jiný. Společnou máme možná tu jemnost, křehkost a angličtinu," říká v rozhovoru pro Musicserver.  

Může se ti líbit

Videa interpreta Republic of Two
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama