Štítek Reklama

Interpreti Robert Pattinson

Robert Pattinson

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Robert Pattinson

Datum narození 13. 5. 1986
Věk 31 let
Místo narození Londýn, Velká Británie
Žánry Filmová hudba, Pop
Web interpreta http://www.imdb.com/name/nm1500155/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Robert Pattinson
Oblíbená skladba

Britský herec - vlastním jménem Robert Thomas Pattinson - je znám díky své největší roli upíra Edwarda Cullenave filmové adaptaci Stmívání (Twilight) od spisovatelky Stephanie Mayer. Fanoušci si ho mohli všimnout už  v menší roli Cedrica Diggoriho v Harrym Potterovi.
Divadelní kurzy v Barnes Theatre Company začal Robert navštěvovat už jako dítě. Zanedlouho se mu poštěstilo a na divadelních prknech ve hře Tess of the D'Urbervilles zaujal divadelního agenta, který pro něj vyhledal hned několik pěkných rolí.
Díky své matce, jež pracovala pro modelingovou agenturu, se v pouhých dvanácti letech dostal do světa modelingu. Modelingu se věnoval čtyři roky, než přestal vypadat jako „vysoká dívka s jemnými rysy.“

Měl smůlu, ale také štěstí
V roce 2004 se objevil v televizním filmu Ring of the Nibelungs a také ve Vanity Fair, tady ale byly jeho scény vystřihnuty a objevily se až na DVD verzi. O rok později zkoušel na britskou premiéru hry The Woman Before v královském divadle, štěstí mu ale opět nepřálo a krátce před premiérou dostal padáka. Nahradil ho herec Tom Riley. Ještě téhož roku si ovšem úspěšně zahrál postavu studenta Bradavic Cedrica Diggoryho v Harrym Potterovi a Ohnivém poháru.
Největší triumf ovšem zažil v roce 2008 v roli překrásného upíra Edwarda Cullena ve filmu Stmívání. V roce 2009 se objevil v pokračování tetralogie, v Novém měsíci, a ještě téhož roku se vrhl na natáčení třetího dílu Zatmění.

Pattinson je i hudebně nadaný, hraje na kytaru a klavír a skládá vlastní hudbu. Dvě jeho skladby - Never ThinkLet Me Sign - se objevily i na soundtracku k filmu Stmívání. Tři písničky pak byly součástí soundtrack k filmu How To Be. Na otázku, zda by se hudbě nechtěl věnovat profesionálně, odpovídá: "Hudba je moje záloha, když selžu jako herec, budu muzicírovat."
V roce 2008 ho časopis People zvolil nejvíce sexy mužem a v roce 2009 dostal stejné ocenění  od časopisu Glamour. V současné době žije v americkém městě Los Angeles.

Videa interpreta Robert Pattinson

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama