Štítek Reklama

Interpreti Shaun Baker

Shaun Baker

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 1. 1. 1985
Věk 32 let
Místo narození York, Velká Británie
Žánry Dance
Weby DJ http://www.dj-shaunbaker.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Shaun Baker
Oblíbená skladba

Shaun Baker se narodil poblíž Yorku ve Velké Británii. V 80. letech se rozhodl opustit rodnou zemi a odjel do Německa, kde žije dodnes. Za počátek jeho kariéry dýdžeje se považuje rok 1985. Shaun Baker začal nejprve vystupovat v menších klubech. Než ho začala živit hudba, pracoval jako tanečník. Jako DJ vystupoval v Thajsku, Rakousku i Polsku, ale také v mecce DJů, na Ibize. V roce 1997 odstartoval svou kariéru ve světě hudební produkce. Jeho prvním velkým hitem byl singl Explode, pocházející z projeku Jordan & Baker. Tato nahrávka kralovala snad všem tanečním parketům v celém Německu. Shaun Baker ale není známý jen na klubové scéně, proslul také vystupováním v pořadu německé televize TV Music Show Club Inferno. Své zkušenosti s moderováním zúročil i při práci v rádiu BFBS.

Univerzální muzika
Typickým prvkem tvorby Shauna Bakera je jeho neuchopitelnost. Jeho muzika je mixem trance, techna, electro stylu a mnoha dalších prvků. Sám Shaun Baker řekl o svém hudebním vkusu pro server djsportal.com: „Je tolik různých druhů hudby, kterou mám rád, že je ani nevyjmenuji. Muzika je dobrá, nebo špatná. A opravdu nezáleží, jestli jde o rock, trance, ska nebo reggae.“ Svou hudbu Shaun Baker označuje jako „univesal music“. Rád spolupracuje s jinými osobnostmi hudební scény. Společně se Sebastianem Wolterem složil hit Xplode 2, který dosáhl na vrchol německé dance chart hitparády. Jeho další úspěšný singl Bakerman vznikl ve spolupráci s dánskou kapelou Laid Back. V poslední době často spolupracuje se zpěvačkou Meloy.

více Zobrazit celý text

Vlastní nahrávací společnost
Roku 2007 vyšel Bakerovi singl V.I.P., který dosáhl na vrchol příček i v České republice a na Slovensku. V létě téhož roku Shaun Baker společně se Sebastianem Wolterem založil nahrávací společnost Uptunes. První singl, který z tohoto vydavatelství vyšel, se jmenuje Power. Shaun Baker při vzniku tohoto hitu použil motivy z již zmiňovaného Xplode. O rok později nabýval na popularitě další singl Hey Hi Hello, na němž se podílel DJ Alex Christensen.

více Skrýt text

Popelka v novém hávu
Tvorba Shauna Bakera na konci roku 2008 byla zajímavá především pro Českou republiku. Tento DJ se totiž rozhodl dát nový nádech oblíbené hudbě z filmu Tři oříšky pro popelku v podobě balady Could You, Would You, Should You. Baker často a rád vystupuje. Nejčastěji ho můžete vidět v Německu, Polsku, ale také v České republice. Během show dává na odiv svou extravaganci, baví publikum. Součástí jeho image jsou již neodmyslitelně malé čertovské růžky, které zdobí jeho hlavu na přebalech singlů, na oficiálních fotografiích a také během koncertů. Podle triček nebo samolepek s čertovskými růžky na červeném pozadí poznáte i jeho fanoušky.

Může se ti líbit

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Shaun Baker

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama