Štítek Reklama

Interpreti Sting

Sting

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Sting

Datum narození 2. 10. 1951
Věk 65 let
Místo narození Anglie
Žánry Alternative, Pop Rock
Web interpreta http://www.sting.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Sting
Oblíbená skladba

Když byl Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, dítě, rozhodně by mu nikdo nepředpovídal hvězdnou kariéru. Narodil se v městečku Wallsend v severovýchodní Anglii do rodiny mlékaře a kadeřnice. Brzy se začal projevovat jeho talent jak v hudební, tak i studijní sféře. Na Warwick University absolvoval studia angličtiny a hudby, během kterých vynikal ve sprintu a hrál v jazzové skupině. Po dokončení se krátce živil jako učitel, zároveň vystupoval s jazz-rockovou skupinou Last Exit.

více Zobrazit celý text


Ještě než se vydal na sólovou dráhu, stál v roce 1977 u zrodu rockové skupiny The Police. Byl jejím hlavním zpěvákem, skladatelem a baskytaristou. The Police nahráli celkem pět studiových alb a jejich nejúspěšnější deska Synchoricity získala osmkrát platinu. Skupina se nikdy oficiálně nerozpadla, naposledy však vystoupila v roce 1986. Dvě vystoupení v roce 2007 se uskutečnila v rámci charitativní činnosti a měla jednorázový charakter.
Se sólovým Stingem se poprvé setkáváme v roce 1985 na desce The Dream of the Blue Turtles. Během čtvrtstoletí prodal více něž 100 milionů nahrávek a obdržel 16 cen Grammy.

Neméně významný je i Sting jako herec. Kvůli své první roli (figurant v reklamě na žvýkačky) si poprvé obarvil vlasy na blond a získal tak jeden z nejvýraznějších rysů své image. Z reklamy to dotáhl až do celovečerních filmů. Za všechny jeho role jmenujme Untila v Kate a Leopold, za jehož ztvárnění obdržel prestižní Zlatý globus. Několikrát hrál i sebe samého, například v seriálu Ally McBealová, filmu Pan Včelka a nadaboval se v Simpsonových.

Sting je nositelem čestného doktorátu Northumbria University a Berklee College of Music. Jeho dlouholetou manželkou je producentka Trudi Styler. Sting se v září 2010 poprvé představí v České republice.     

 

více Skrýt text

Může se ti líbit

Videa interpreta Sting

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama