Štítek Reklama

Interpreti Temperamento

Temperamento

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Temperamento - Autor fotografie: Foto archiv kapely

Rok založení 2005
Doba existence 12 let
Žánry Pop Rock
Weby skupiny http://www.temperamento.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Temperamento
Oblíbená skladba

Česká hudební skupina Temperamento vznikla v roce 2005. Založil ji Azi, který už předtím působil několik let v hardcore hrající skupině Fourt face, s níž procestoval celou Evropu. Později jako host koncertoval s kanadskou hiphopovou skupinou Rascals a tato zkušenost s hip hopem se odráží i v tvorbě Temperamenta.

více Zobrazit celý text

Temperamento vzniklo s ambicí vyhrát Coca-cola PopStar. Azi se spojil se svým nejlepší kamarádem ze střední školy, do té doby jen hudebním posluchačem Mickym, ze kterého se později stal DJ Corleone. Poté přizvali další spřízněné hráče, povedlo se jim nahrát demo a dokonce postoupit do finále soutěže. Jejich vystoupení ve finále soutěže v Lucerna Music baru nakonec dostalo jak diváky, tak porotu. Snad jim pomohli sombréra, snad to, že jediní ze tří kapel zpívali česky, zkrátka soutěž vyhráli.

Po vítězství v Coca-cola PopStar jich bylo Temperamenta všude plno. Kapela vydala první desku Uno Momento, koncertovala s Divokým Billem i samostatně. Pak se však nadlouho odmlčeli. V roce 2008 se zúčastnili českého kola Eurovize, z něhož ale do kola národního postoupila krasavice Tereze Kerndlová. V létě roku pak vydali v pořadí druhou desku Seňorita.

Skupina Temperamento je žánrově velmi těžko zařaditelná. Stylizuje se do typických mexických hombres, hudba, kterou hraje, je směsicí hravých španělských rytmů a hip hopu.

Kapela hraje ve složení:
Azi – zpěv, kytara
Loco – zpěv, kytara
Vanky – baskytara, zpěv
DJ Corleone – gramce, vokály
Boky – bicí

více Skrýt text

Může se ti líbit

Videa interpreta Temperamento

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama