Štítek Reklama

Interpreti Tiësto

Tiësto

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 17. 1. 1969
Věk 48 let
Místo narození Breda, Nizozemsko
Žánry Trance, Electro
Weby DJ http://www.tiesto.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Tiësto
Oblíbená skladba

Tijst Verwest, nizozemský DJ a producent, je jednou z nejslavnějších osobností světové trance scény. Ačkoliv během své kariéry užíval velké množství různých přezdívek, svět ho zná hlavně pod jménem DJ Tiësto. Říká, že se stal profesionálním DJem, protože rád sdílí muziku s ostatními. „Když jsem byl malý, poslouchal jsem v rádiu The Soul Show a Mix Show s Benem Liebrandem. Když jsem slyšel, jak stříhá a mixuje všemožné skladby, bylo mi jasné, že tohle je to, co chci dělat.“

více Zobrazit celý text

Pojízdný hardcore a Madonna
Začal jezdit po celém Nizozemsku se svou pojízdnou show. Odsud se postupně přesunul na studentské oslavy, později se vypracoval až do klubu, kde mohl třikrát týdně zdokonalovat své umění. Širší veřejnost o Tiëstovi poprvé slyšela ve druhé polovině 80. let. V období 1985 až 1994 působil jako DJ v několika klubech po celém Nizozemsku. Pod jménem Da Joker nebo DJ Limited produkoval hlavně hardcore muziku. Zajímavé je, že více než proslulé kluby Amsterdamu vyhovoval Tiëstovi The Spock, malý skromný klub v rodné Bredě. Svůj osobitý styl, s nímž vystupoval denně až do časných ranních hodin, zde dovedl k dokonalosti. Zpočátku nejraději pracoval s muzikou Madonny, protože z ní „sálá láska k tanci“. Například hit Vogue měl vlastní remix ještě předtím, než vyšel na desce. DJe Tiësto brzy objevil manažer rotterdamského vydavatelství Basic Beat Recordings. S touto společností vydal Tijst Verwest svých pět prvních nahrávek. Souhrnně nesly název Forbiden Paradise.

Vlastní studio a vydavatelství
Produkční tvorba přišla v roce 1995. „Chtěl jsem produkovat muziku, kterou bych mohl používat ve svých setech. Dává to tomu procesu docela jinou hloubku. Koupil jsem nějaké samplery, pár programů a zkoušel.“Nechal si postavit vlastní studio, kde uskutečňoval své nápady. Tiëstovy tracky se začaly objevovat na různých kompilacích, to ale ambicióznímu DJovi nestačilo. V roce 1997 proto se svým přítelem Arnym Binkem založil dnes již známý a renomovaný label Black Hole Records. O dva roky později se autorsky sešel s Ferrym Corstenem. Plodem projektu Gouryella byly tři singly Gouryella, WalhallaTenshi. Tento hudební počin přinesl písně, které se na hudební scéně považují za skutečné „rodinné stříbro“ trance music.

Úspěšný debut
V roce 2001 vydal své první sólové album In My memory. Fanoušci na něm mohli slyšet několik velkých hitů, z nichž některé byli v jeho kariéře skutečně přelomové.Velmi známým je například remix Silence (v originále od Delirium), na kterém spolupracoval se Sarah McLachlan. Silence mu otevřelo cestu i k mainstreamovějšímu publiku a nejen díky němu se počátkem tohoto tisíciletí těšil velkému nárůstu popularity. Stal se prvním DJem, který dokázal vyprodat koncert bez jiného DJe nebo alespoň předskokana. Třikrát v řadě, mezi lety 2002 a 2004, byl vyhlášen nejlepším DJem v žebříčku časopisu DJ Magazine.

Olympiáda v Aténách
Dalším milníkem Tiëstovy kariéry byl rok 2004. Nejenže vydal album Just Be, ale byl to tehdy právě on, kdo měl na starost hudební stránku zahajovací ceremonie olympiády v Aténách. Celý set si lze poslechnout na další desce Parade of the Athletes. V květnu roku 2006 podpořil kampaň proti HIV písní Dance4Life. V dubnu 2007 vyšla Tiëstova čtvrtá deska Elements Of Life. Zvítězila jak v nizozemském žebříčku, tak i v americkém „Billboard Top Electronic Albums“. Tiësto je díky němu i držitelem nominace na cenu Grammy z roku 2008.DJe Tiësto můžete slyšet i v pořadu Dance Exxtravaganza českého rádia Evropa 2. V několikahodinovém setu se každý týden střídá s dalšími třemi DJi.

Ze soukromí
10. ledna 2008 přinesl nizozemský De Telegraaf zprávu, že se Tiësto chystá oženit se svou tehdejší přítelkyní Stacey Blokzijl. Svatba se měla konat 10. října v kolumbijské Kartageně. O ruku ji požádal v prosinci 2007 při jejich společné dovolené v Mauretánii. Svatba se v říjnu neuskutečnila, Tiësto se omluvil, že nemá čas na přípravy, a termín odvolal. Den před Štědrým dnem roku 2008 se Stacey Blokzijl s nejlepším DJem světa rozešla. Nedá se ale říci, že by to byla pro Tiësta nepřekonatelná ztráta, už od roku 2006 totiž udržuje velmi blízký vztah s Monique Spronk, vítězkou soutěže krásy.

více Skrýt text
Videa interpreta Tiësto

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama