Štítek Reklama

Interpreti Toxique

Toxique

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Klára Vytisková z Toxique - Autor fotografie: Foto toxique.cz

Rok založení 2006
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha
Žánry Pop, Alternative
Weby skupiny http://www.toxique.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Toxique
Oblíbená skladba

Toxique, to jsou čtyři velmi dobří hudebníci, studenti Ježkovy konzervatoře, s výjimečnou zpěvačkou. Za svou krátkou existenci prošli účastí v semifinále Coca-cola Popstar nebo posledním českým kolem Eurosongu, které sice nevyhráli, ale stali se díky němu známějšími. V únoru roku 2008 kapela vydala eponymní debut s úspěšným hitem Two sides a dalšími šestnácti písničkami.

Specifikovat hudební žánr Toxique není jednoduché. Kapela se pohybuje na pomezí retropopu, jazzu, moderního soulu nebo grooverocku. Nejvýraznějším prvkem je zpěvačka Klára, která na koncertech ráda střídá extravagantní převleky a dbá na přehnaně výrazný make-up. V tuzemských hudebních vodách "Toxici" spolupracují například se zpěvačkami  Lenkou Dusilovou (s tou si Klára mění sukně), Yvonne Sanchez nebo rockerem Kamilem Střihavkou.

V zimě roku 2009 záskali Toxique několik nominací ne ceny Akademie populární hudby Anděl, na jaře se chystají na DeTox Toxique turné po České republice.  
V roce 2010 kapela mění image, nahrává novou desku a v Andělech bojuje v kategoriích Zpěvačka roku a Klip roku (Honey). Vzniká také nový klip k písničce Shout. Klára Vytisková se vdala za svého partnera Romana Víchu.

V roce 2012 vychází kapele deska Tips For Grown Up Kids.

Může se ti líbit

Videa interpreta Toxique

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama