Štítek Reklama

Interpreti Ugly Kid Joe

Ugly Kid Joe

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Rok založení 1989
Doba existence 28 let
Místo vzniku Isla Vista, Kalifornie, USA
Žánry Cross-over
Weby skupiny www.uglykidjoe.net
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Ugly Kid Joe
Oblíbená skladba

Ugly Kid Joe vznikli v Kalifornii v Isla Vista v roce 1990. Název skupiny je vtípkem na glamrockovou vlasatou partu Pretty Boy Floyd.

Na rozdíl od jiných garážových kapel je zvuk UKJ směsí různých stylů, jako je hardrock, southern, funk, rap a thrash. Členové kapely podle vlastních slov představují různorodost prostředí a životního stylu jižní Kalifornie. UKJ byli na vrcholu slávy v první polovině devadesátých let především díky svému sarkastickému humoru a metalovému soundu. Jejich logem je kreslený „ošklivý chlapeček“ s čepicí kšiltem dozadu a fakáčem.

Kapela poprvé zabodovala singlem Everything About You, který se dostal na třetí místo hitparády Billboard TOP 100 Singles chart a zazněl také ve filmu Waynův svět. Singlu Cat´s in The Cradle, coveru písničky z roku 1974, se následně prodalo přes 500 tisíc kusů jen v USA.

UKJ byli na turné v USA několikrát jako předkapela ScatterbrainOzzyho Osbournea. Black SabbathAC/DC je dost ovlivnili, proto nahráli několik jejich skladeb včetně Sveet Leaf nebo Sin City.

Může se ti líbit

Videa interpreta Ugly Kid Joe
    Autor: System

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama