Štítek Reklama

Interpreti Usher

Usher

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 14. 10. 1978
Věk 38 let
Místo narození Tennessee, USA
Žánry R`n`B
Web interpreta http://www.usherworld.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Usher
Oblíbená skladba

Usher Raymond IV. Se narodil 14. řijna 1978 ve městě Chattanooga v americkém Tennessee. Zde také od šesti let zpíval v kostelním sboru. Ve dvanácti se i s rodinou přestěhoval do Atlanty a už ve čtrnácti letech si ho tu všiml při hledání talentů člověk ze společnosti LaFace Records. Usher tak podepsal první smlouvu ještě jako student střední školy. V roce 1994 La Face uvedla šestnáctiletou hvězdičku singlem Can You Get Wih It. Nebyl sice nijak zvlášť úspěšný, ale už druhý singl Think Of You vynesl chlapce ke slávě.

více Zobrazit celý text

V roce 1994 vydal Usher své první album s názvem Usher. O rok později oslnil jako host televizní show Oprah Winfrey a proslavil se jako interpret prázdninového reklamního singlu společnosti Coca Cola. Přelomem byla pro Ushera deska My Way, která vyšla v roce 1997. Album se umístilo na 4. místě Billboardu. Sám Usher přisuzuje hlavní zásluhu na vytvoření multiplatinového alba plného hitů (You Make Me Wanna, My Way nebo Nice and Slow) producentovi Jermainu Duprimu.

Milion prodaných desek za první týden
Usherovo třetí studiové album vyšlo v roce 2001. Mělo se jmenovat All About U. Později se ale zpěvák rozhodl pohrát si s čísly a desku pojmenoval 8701 (rok 1987 – počátek Usherovy kariéry, 2001 – rok vydání CD). Deska se v britských a kanadských žebříčcích dostala na 1. místo, na Billboardu skončila opět čtvrtá.V roce 2004 vyšla Usherovi deska Confessions, jíž se prodalo milion kusů během prvního týdne. Za celosvětový úspěch mohl zejména skvělý pilotní singl Yeah, na němž hostovala i rapová superstar Ludacris.

První ochutnávka ze zatím posledního alba Here I Stand, singl Love In This Club, pronikla do rádií v únoru 2008. Rázem se umístila na prvním místě Billboardu, kde se udržela po tři týdny. Album vyšlo nejprve v Británii (26. května 2008) a o den později v USA. 18. ledna 2009 byl Usher jedním z umělců, kteří se zúčastnili megakoncertu We Are One, který se uskutečnil u příležitosti inaugarace Baracka Obamy.

Usher je také známým svůdcem Hollywoodských žen. Měl vztah s Naomi Campbell nebo R’n’B zpěvačkou Rozondou Thomas. Dnes je Usher ženatý a má dvě děti.

více Skrýt text

Může se ti líbit

Videa interpreta Usher

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama