Štítek Reklama

Interpreti Wohnout

Wohnout

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Wohnout - Autor fotografie: Foto Sony Music/Oleg Homola

Rok založení 1996
Doba existence 21 let
Místo vzniku Praha
Žánry Rock
Weby skupiny http://www.wohnout.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Wohnout
Oblíbená skladba

„Wohnout nám přišlo jako vznešený slovo, ve kterým se spojuje hrdost všech obyvatel a činovníků vinohradskejch s ojedinělostí bezsynonymních výrazů, jako nejznělejší slovo pod sluncem i nad ním, krásný slovo jak prase,“ vzpomíná dnes již legendární pražská čtyřka, jak vznikl název skupiny Wohnout.

Její prapočátky se odehrály na pražských Vinohradech v roce 1988. Už v tehdejší sestavě bychom nalezli bratry Matěje a Jana Homolovi (oba jako kytaristy a zpěváky), basáka „Višuse“ a bubeníka „Gágu“. Předrevoluční Praha ale nebyla ochotna snášet provokující pubescenty, a tak se skupina (i kvůli mnoha dalším zájmům mladých hudebníků) v roce 1990 rozpadla.

Bratři Homolovi se ale snu o vlastní kapele nevzdali. V roce 1995 se dali dohromady s novým basákem Jiřím Zemánkem, za bicí usedl Fenek Steiner a kapela mohla začít tvořit. Do širšího povědomí se dostala v roce 1998 jako předkapela při turné skupiny Lucie, Žlutý pes nebo na koncertu amerických The Offspring. V témže roce podepsala skupina smlouvu u Sony Music/Bonton a vydala první desku CunDaLla. Následovaly desky Zlý noty na večeři, Pedro se vrací, Rande s panem BendouNevydáno, výběr rarit, které se na řadová alba nedostaly. Na podzim roku 2006 vydali Wohnouti své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém spolupracovali členové finských Waltari. Desku nenatočili v klasickém nahrávacím studiu, ale na statku přestavěném na penzión.
V březnu roku 2009 vyšla deska Karton Veverek. Skupina ji nabídla i zdarma ke stažení online, zájemci mohli zaplatit libovolnou částku pomocí SMS.

V roce 2011 vychází album Našim klientům, na kterém hostuje řada spřátelených muzikantů.
V roce 2014 vychází deska Laskonky a kremrole.

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Wohnout

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama