Štítek Reklama
27. 7.2013

Alice Coopera připravila v Brně o hlavu gilotina

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Alice Cooper v Brně - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Do Brna se po pěti letech vrátil americký rocker Alice Cooper. Stejně jako tehdy zahrál známé skladby z let sedmdesátých nebo osmdesátých.

Poslechněte si Alice Cooper v Youradiu

Součástí koncertu v Kajot Aréně byla i tradiční hororová pódiová show, kterou je Američan pověstný. Na tu se však muselo čekat až do druhé poloviny. Ve skladbě Go To Hell pak Cooperovi nechyběl bičík, dýka, kord nebo svěrací kazajka. Zatímco před pěti lety popravila zpěváka v Brně pomyslná šibenice, včera jej na scéně o hlavu připravila gilotina.

Během koncertu zezněl hit Hello Hooray, který na album Billion Dollar Babies nahrál Cooper už v roce 1973, House Of Fire z alba Trash z konce let osmdesátých nebo No More Mr. Nice Guy. Stejně jako na letošním americkém turné nabídl zpěvák také sérii coververzí, mezi jinými Break On Through To The Other Side od The Doors, Foxy Lady od Jimi Hendrixe nebo My Generation od britských The Who.
    
Alice Cooper je pseudonym umělce Vincenta Damona Furniera, jenž v umrlčím líčení a kostýmech baví své příznivce už bezmála půl století. Období největší slávy zažil v 70. letech, na výsluní se znovu vrátil na přelomu 80. a 90. let, kdy vydal úspěšné desky TrashHey Stoopid. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama