Štítek Reklama
10. 6.2015

Festival Colours of Ostrava si na elektronickou hudbu vyčlenil celou stage

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Takhle vypadá Aid Kid - Autor fotografie: Colours of Ostrava

Jestli vás baví elektronická hudba a chystáte se na Colours of Ostrava, neměli byste z akce odjíždět zklamaní. Festival si totiž vyčlenil celou jednu scénu pro menší elektronické projekty, které se představí vedle žánrových headlinerů CaribouRudimental či Clean Bandit

V jedné z hal zrekonstruovaného Dolu Hlubina zahraje většina z osmnácti kapel; hala navíc bude fungovat jako prostor pro afterparty a na rozdíl od celého areálu si ji fanoušci užijí až do pěti do rána.

Na koho se těšit? K hlavním hvězdám letošního elektronického výběru patří britský experimentální producent Clark, francouzský electrohouseový producent Danger vystupující s maskou se svítícíma očima a berlínský mistr minimialistického techna Christian Löffler. Emocemi nabité skladby s prvky techna a ambientu přiveze do Ostravy bývalý člen koncertní sestavy Nine Inch Nails Joshua Eustis pod hlavičkou Telefon Tel Aviv, který kromě toho představí ještě vedlejší projekt Sons of Magdalene

Zastoupení tu ale samozřejmě bude mít i česká scéna. Především se těšte na koncert synthpopové kapely Deaths s novým temným singlem Saviour, elektroniku talentovaných DJs/producentů Toma HoličeAid Kida (nedávno vydal své první EP) a MGDLNy. Zahraje i hlučná kapela Gagarin, která kombinuje osmibitovou hudbu a emocore, projekt Filipa Míška Dikolson (nominovaný na první hudební cenu Apollo) anebo melancholické elektropopové duo Monikino kino. To loni vydalo povedenou desku Prázdniny (recenze).

Festival proběhne od 16. do 19. července v Dolních Vítkovicích, lístek stojí do 13. července 2 390 Kč. Hlavní hvězdy jsou Björk, St. Vincent či zmínění Rudimental. (red)

 

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama