Štítek Reklama
8. 6.2011

Daniel Landa vyjíždí na turné Vozová hradba

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Daniel Landa s tanečníky z velikonočního ostrova Rapa Nui, kteří přijeli na tiskovou konferenci. Jejich vůdce Vanega Teao od Landy převzal kalich, který je symbolem turné. Na oplátku Landovi předal amulet symbolizující sílu. - Autor fotografie: Foto Veronika Šimková

V Ostravě (3. 11.), Brně (9. 11.), Pardubicích (12. 11.) a Praze (25. 11.) uvidí příznivci Daniela Landy jeho nové turné s názvem Vozová hradba. Na koncertech ve velkých sportovních halách zazní přes dvacet písní z Landova repertoáru. "Každý může dumat, proč právě Vozová hradba a proč zrovna v téhle době," řekl Landa. Podtitulem turné hrdost-odhodlání-síla chce podle svých slov apelovat na češství.

"Poslední živé vystoupení jsem absolvoval před třemi lety, a tak se moc těším na přímý kontakt s fanoušky, bude to velký nářez s ohněm a výbuchy," dodal Landa, který převzal od vydavatelství EMI diamantovou desku za 20 let úspěšné spolupráce a více než milion prodaných nosičů.

Landovo poslední turné vyvolalo diskuse už před jeho zahájením. Rozpaky vzbudil plakát, na kterém byl portrét Landy na poštovní známce, která měla pozadí z českých a slovenských národních barev. Lidové noviny napsaly, že jde o protektorátní vlajku a že nápis na límci Landovy uniformy zobrazuje nápis Mercurius, který je latinským názvem pro planetu Merkur. Ta obíhá kolem Slunce necelých 88 dní a tímto číslem extremisté šifrují nacistický pozdrav Heil Hitler. Landa podobnou symboliku popřel. (sli)
    

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama