Štítek Reklama
25. 5.2013

Devadesátiletý herec Christopher Lee chystá metalové album

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Christopher Lee - Autor fotografie: Foto ČTK/DPA/Angelika Warmuth

Devadesátiletý britský herec Christopher Lee, známý třeba díky roli čaroděje Sarumana z filmové trilogie Pán prstenů, se chystá vydat heavymetalové album. Jeho čtvrtá deska s názvem Charlemagne: The Omens of Death (Karel Veliký: Znamení smrti) má vyjít 27. května, tedy v den jeho 91. narozenin. Napsal o tom britský deník The Independent.

Lee, který během své dlouhé kariéry ztvárnil řadu temných postav od Frankensteina až po zloducha z bondovky Muž se zlatou zbraní, udělá zřejmě podle britského listu nejen radost pravověrným fanouškům heavymetalu, ale také fantasy příběhů. Na obalu totiž vystupuje v roli středověkého krále s mečem v ruce a obklopeného plameny. V seznamu skladeb jsou pak písně s takovými názvy jako Masakr Sasů, Ďáblův advokát či Poslední oběť.

Herec není v hudbě nováčkem, už s heavy metalem koketoval už dříve: jeho předchozí deska Karel Veliký: Mečem a křížem ale byla symfonická. "První album Karla Velikého bylo metalové, jistě, ale zpíval jsem jaksi symfoničtěji. Teď podruhé, ve Znameních smrti, už je to stoprocentní heavy metal," řekl Lee. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama