Štítek Reklama
14. 10.2013

Hm... nachystali desku pro dospělé. Jmenuje se Lovu zdar

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Hm... - Autor fotografie: Foto Lukáš Kadeřábek/Supraphon

Pražská multižánrová skupina Hm... se po letech skládání a hraní pro (své i cizí) děti dostala k vydání alba pro dospělé. Po pěti letech od Plánu na zimu přicházejí 1. listopadu s pátou řadovkou Lovu zdar. Křtít se bude 30. října v Paláci Akropolis. Vydavatelství Supraphon navíc nyní nabízí všechna předchozí alba ke koupi v digitální podobě.

Poslechněte si Hm... v Youradiu

Pro skupinu Hm... je typická práce s textem, ráda a často zhudebňuje básně moderních básníků anebo zajímavé texty přátel. Nejinak tomu je na Lovu zdar, Hm... se vrací k Jaroslavu Seifertovi nebo Josefu Kainarovi, přibyl i Bohuslav Reynek či Ivan Wernisch. Muzikanti se zhostili i textu kamaráda básníka a výtvarníka Vikora Špačka.  

Stylově se pak Hm… na novince pohybují - taktéž typicky - na hraně jazzu, rocku a popu, náladu podřizují jednotlivým textům. Nově na albu přivítají zpěvačku Janu Jelínkovou ze Sto zvířat, která zpívá Kainarovskou Budete zlá. Jelínková také desku pokřtí.

Lovu zdar se opět natáčelo ve studiu JáMor Ondřeje Ježka. “Nahrávat u Ondřeje je velmi zábavné, ve studiu je mnoho věcí, které byť na to nevypadaní, často vydávají nějaký zvuk. Máme v něj velkou důvěru co se týče zvukového i jiného vkusu a vždycky se těšíme, jaký zvuk nám na nahrávku dohraje,” říká kytarista a klavírista Marek Doubrava. (sli)

 

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama