Štítek Reklama
16. 1.2012

Michal David vydal s Pavlem Rybou jazzovou desku

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Michal David - Autor fotografie: Foto ČTK/Veronika Šimková

Michal David se vrací k jazzovým kořenům. Spolu s freestylovým baskytaristou Pavlem J. Rybou a kapelou The Fish Men vydal v prosinci desku Live In Circus. Vánoční album se nahrávalo v Drážďanech pod plachtou jednoho z největších německých cirkusů.

Na albu se David, který se proslavil jako popový zpěvák a klávesista, představuje jako jazzman a autor devítiminutové kompozice Take Six. Odkazuje jí na slavnou skladbu Take Five od kvartetu Davea Brubecka (poslechněte si).
 
"Michala jsem oslovil, protože ho jako klavíristu znám už řadu let a vím, že hrál výborně jazz," uvedl Ryba, který si už zahrál například s kytaristy Mikem Sternem nebo Garym Lucasem.

"Byl jsem se podívat na festivalu v Montreaux a znovu mě nadchnul jazz a funky. Když děláte třicet let pop, máte chuť si vyzkoušet zas něco jiného. Chtěl jsem si prostě udělat radost," řekl  David, který založil jako student pražské konzervatoře jazzové kvarteto Čtyři, inspirované stejnojmennou skladbou Milese Davise (poslechněte si). V roce 1976 dokonce získal na Pražských jazzových dnech titul hudebník roku.

Až poté se po vítězství na hudebním festivalu Intertalent s písní Nenapovídej stal jedním z hudebních idolů tehdejší mládeže a spolupracovníkem producenta Františka Janečka. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama