Štítek Reklama
19. 8.2011

Na belgickém festivalu zemřeli tři lidé, hudebníci vyjadřují účast

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Bouřka na Pukkelpopu - Autor fotografie: Repro z YouTube

Několik dní po neštěstí na festivalu Indiana State Fair se situace opakovala na belgickém festivalu Pukkelpop. Po vichřici a průtrži mračen, při které se zřítilo několik festivalových staveb, hlásí Belgie tři mrtvé a přes sedmdesát zraněných, z toho jedenáct velmi těžce. Tragédie se stala 18. srpna, na akci měli jako headlineři vystoupit EminemThe Offspring.

Účast festivalu a celé Belgii teď vyjadřují muzikanti, kteří na akci vystupovali nebo vystoupit měli. Jared Leto ze 30 Seconds to Mars, jejichž koncert byl po neštěstí zrušen, napsal na web: "Všechny naše myšlenky jsou s rodinami a přáteli těch, kteří na festivalu ztratili své blízké. Jsme z toho absolutně zničení. Modlíme se za ty, co jsou zranění."
Jen několik hodin před vichřicí a bouřkou přitom Leto na svém Twitteru před rozmary počasí varoval: "Na Pukkelpopu je šílená bouřka, nejsem si jistý, jestli budeme moci vystoupit. Bezpečnost především. Pořád prší a blýská se."

Na Twitteru se k akci vyjádřili i Foo Fighters nebo The Wombats: "Doufám, že jste tam všichni v pořádku, ten hurikán byl příšerný. Máme vás rádi." Fleet Foxes dali svým fandům vědět, že oni jsou v pořádku a že myslí na ty, kteří tolik štěstí neměli.
Pozůstalým kondoloval i James Blake s kapelou, jehož vystoupení bylo také zrušeno. (sli)

Podívejte se, jak to vypadalo při bouřce na festivalu Pukkelpop


Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama