Štítek Reklama
24. 12.2009

Na Boží hod si nalaďte Nohavicovo Rádio Jarek

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Jaromír Nohavica - Autor fotografie: Foto archiv zpěváka

Ostravský písničkář Jaromír Nohavica letos přichystal pro své fanoušky netradiční vánoční dárek. Na svém webu spustí na páteční Boží hod (tedy 25. prosince) dvanáctihodinové vysílání TV a Rádia Jarek. Premiérové jednodenní vysílání nazvané Od desíti do desíti nabídne i dosud nezveřejněné historické záznamy Nohavicových koncertů. "Některé jsem ani sám neviděl," řekl Nohavica.
Své fanoušky bude napínat celý Štědrý den, program vysílání totiž na webu zveřejní až v pátek ráno. Dárek si Nohavicovi fandové budou moci rozbalit v 10 hodin, kdy začne TV Jarek postupně vysílat záznamy koncertů a dokumentů o koncertních turné i natáčení. Televizní vysílání bude střídat Rádio Jarek s dalšími historickými záznamy a raritními nahrávkami. "Perličkou je například záznam mého vystoupení před 20 lety na legendárním festivalu v Polsku, který se konal asi dva týdny před listopadovými událostmi u nás. Sám jsem ho v podstatě neviděl, ani nevím, jak jsem tam tehdy vypadal," okomentoval Nohavica záznam z česko-polské akce ve Vratislavi považované za předehru sametové revoluce.
Do Polska se chce Nohavica pravidelně vracet v příštím roce, který podle něho bude především koncertní. Koncertovat bude v příštím roce také po Česku, Moravě a Slezsku; turné po severní Moravě zahájí 25. ledna v Třinci na Frýdecko-Místecku. Před sebou má ale i několik dalších rozjednaných koncertních turné v zahraničí. "Vypadá to, že se v létě poprvé v životě vydám do Moskvy. Těším se, že se podívám na místa, která jsem zatím znal jen z písniček Vysockého a Okudžavy," prozradil Nohavica. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama