Štítek Reklama
24. 5.2010

Zemřel zpěvák Petr Muk, Gott a Bílá vzpomínají

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Petr Muk - Autor fotografie: Foto webarchiv zpěváka

V pondělí ráno zemřel ve věku 45 let zpěvák Petr Muk. Blesku.cz to řekl producent a Mukův kamarád Oldřich Lichtenberg, podle něhož se zpěvák údajně předávkoval léky. "Ještě v pátek jsem s Petrem mluvil a předával jsem mu vstupenky na nedělní koncert Kiss. Byl plný energie. V příštích dnech se budu snažit jeho rodině pomoci, jak jen to půjde," dodal Lichtenberg pro server idnes.cz.
Petr Muk vydal minulý týden po pěti letech sólovou desku V bludišti snů. Doby největší slávy ale Muk zažíval v druhé polovině 90. letech s kapelami OceánShalom, v roce 1997 se vydal na sólovou dráhu. V posledních letech se o Mukovi hovořilo spíše v souvislosti s účinkováním v muzikálech a s psychickými problémy, s depresemi se opakovaně léčil.
Poslechněte si, co Petr Muk řekl v roce 2007 po sebevraždě skaldatele Karla Svobody
.

Ke smrti Petra Muka se nyní postupně vyjadřují i zpěvákovi známí a kamarádi. "Smrt Petra je po včerejším úžasném úspěchu našich zlatých mistrů tak strašná zpráva, že ji nemůžu vůbec vstřebat," napsala například rádiu Frekvence 1 v sms zpěvačka Lucie Bílá. "S Petrem Mukem jsem si vždycky měl o čem povídat, uctíval jsem ho jako skvělého zpěváka," řekl Frekvenci 1 Karel Gott. Poslechněte si jeho vyjádření.

Poslechněte si Mukovu coververzi skladby Stín katedrál od Karla Svobody a Iva Fischera, kterou zpíval Václav Neckář
(sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama