Štítek Reklama
12. 3.2014

Neil Young propaguje přehrávače, které nabídnou fantastický zvuk

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Písničkář Neil Young zveřejnil před dvěma dny informaci o tom, že přes crowdfundingový web Kickstarter shání peníze na výrobu speciálního přehrávače Pono (v hawajštině znamená toto slovo "správnou věc"), který nabídne hudbu v té nejlepší zvukové kvalitě, zkrátka přesně tak, jak ji umělci natočili. Během prvních několika hodin po spuštění přispěli fanoušci na projekt přes 800 tisíc dolarů.

Poslechněte si Neila Younga v Youradiu

V přehrávači Pono bude prostor na 128 GB hudby a podle Younga přinese fanouškům "nefalšovanou emoci a hudbu v detailu." Pono funguje stejně jako další přehrávače - ve speciálním storu ale bude na rozdíl od konkurence nabízet hudbu ve "vysokém rozlišení". Young projekt vnímá jako protiváhu mp3, jejíž zvuková kvalita prý neustále upadá. "Jako chlápek, který natáčí hudbu, mám rád každou notu. Zvuk mp3 je na nic. Prodáváme šlendrián, ale lidi to kupují, protože prostě chtějí poslouchat písničky," říká Young.  

Jeho projekt podpořila ve speciálním videu řada umělců, například Bruce Springsteen, Tom Petty, Patti Smith, Mumford and Sons, Dave Grohl nebo Jack White. "Neslyšel jsem takový zvuk od dob vinylu," řekl například Elton John. (sli)

 Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama