Štítek Reklama
8. 3.2011

Oceán ožije, místo Petra Muka bude zpívat Jitka Charvátová

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Petr Muk v dobách Oceánu - Autor fotografie: Foto ocena.wz.cz

Na pódia se po osmnácti letech vrátí kapela Oceán. Roli frontmana převazala po zesnulém Petrovi Mukovi zpěvačka Jitka Charvátová, turné, během kterého Oceán zahraje v Brně, Ostravě a Bratislavě, začne 27. dubna v pražském klubu Roxy. Sérii zakončí 26. května v Českých Budějovicích.

"S nikým jiným bychom to určitě nedělali. S Jitkou spolupracujeme už delší dobu, byli jsme spolu v jiných kapelách a rozhodlo hlavně to, že se máme rádi, jsme kámoši, což bylo vlastně i před dvaceti lety s Petrem," řekl klávesista Dušan Vozáry. Charvátová se s ním už dřív představila v kapele Fiction. Ženský vokál prý kapela po vyzkoušení několika zpěváků zvolila záměrně, aby ho nikdo nesrovnával s charakteristickým projevem Petra Muka.

Na koncertech zazní především starý repertoár Oceánu v nových úpravách. Kromě Charvátové, která kromě kapely Fiction zpívala i ve Skyline a nyní se věnuje sólové dráze, uslyší fanoušci na všech koncertech známé písně Oceánu i v podání hostů, jejichž jména zatím kapela tají. Skupina také pracuje na nových písničkách.

Muk s obnovením nesouhlasil
Návrat jedné z nejpopulárnějších tuzemských kapel 90. let oznámil bubeník Oceánu Jan Vozáry v říjnu 2008, tehdy ještě pod pozměněným názvem New Ocean. O obnovení činnosti skupiny Oceán uvažovali prý její členové již delší dobu. Jediným, kdo nesouhlasil, byl Petr Muk.
V otevřeném dopise na konci listopadu 2008 napsal, že "skupina New Ocean bude možná hudebně zajímavý i komerčně úspěšný projekt, ale opravdový Oceán to být nikdy nemůže". Muk mimo jiné také kritizoval "poangličtělý" název New Ocean, který považoval za zavádějící, a napsal, že by si měli jeho bývalí spoluhráči stejně jako on "odpracovat kariéru" pod vlastním jménem.

Za důvody rozchodu Oceánu označil Muk spory ohledně jeho nových písní pro kapelu a to, že ostatní členové nepřinášeli do skupiny žádné hudební nápady. Zároveň se mu nelíbilo narůstající osobní napětí ve skupině. (sli)

Oceán - Ráchel

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama