Štítek Reklama
27. 10.2014

Pink Floyd opět potvrzují: Naše nové album bude také poslední

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Pink Floyd nahrávají The Endless River - Autor fotografie: Facebook kapely

Nové album britské rockové skupiny Pink Floyd, které jako první po 20 letech vyjde 10. listopadu, bude i jejím posledním. Časopisu Rolling Stone to řekl zpěvák a kytarista David Gilmour. Skupina podle něj nebude ani koncertovat. Pink Floyd tak potvrdili to, co před časem řekli na BBC (zpráva).

Poslechněte si ukázku z alba
 
Převážně instrumentální album osmnácti skladeb The Endless River  znamená konec Pink Floyd. "Všechno, co jsme měli hodnotného, je na tomto albu. Pokusit se o to znovu by znamenalo použít druhořadý materiál, což pro mne není dost dobré," řekl Gilmour. Potvrdil také, že fanoušci nemohou počítat s koncertním turné na podporu nového a současně posledního alba, protože to podle něj nejde bez klávesisty Ricka Wrighta, který zemřel v roce 2008 na rakovinu. Připustil také, že ve svých 68 letech si nejraději užívá soukromého života.

Poslechněte si Pink Floyd v Youradiu

Album The Endless River je postavené na nahrávkách, které trojice Gilmour, Wright a bubeník Nick Mason nahrála v roce 1993. Album je poctou Wrightovi. "Myslím, že tato deska je velkým uznáním toho, že jeho hra byla srdcem zvuku Pink Floyd," řekl v září bubeník Nick Mason. (red)
 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama