Štítek Reklama
20. 4.2015

Ringo Starr je v síni slávy. Byl nejvlivnější beatle, řekla o něm Yoko Ono

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Ringo a Paul se přetahují o síň slávy - Autor fotografie: ČTK

Britský bubeník a zpěvák ze skupiny The Beatles Ringo Starr, americká undergroundová legenda Lou Reed či punkrocková skupina Green Day byli v sobotu večer uvedeni do rokenrolové síně slávy. 
 
Dnes 74letý Ringo Starr se proslavil především díky působení v The Beatles a společně s ostatními členy této skupiny byl již v roce 1988 do síně slávy v americkém Clevelandu zařazen. V sobotu byl vyznamenán za svou pozdější sólovou dráhu. Ringo byl posledním členem Beatles, který se do síně rockové slávy jako sólový umělec dostal. "Jmenuju se Ringo a jsem bubeník," oznámil z pódia divákům ceremoniálu v Clevelandu. "Tak jsem se dneska přece dočkal. Nakonec mě pozvali, to se mi líbí," dodal. Se svým bývalým kolegou Paulem McCartneym a ostatními muzikanty pak zahrál pasáže ze slavné písně Beatles A Little Help From My Friends. 

"Asi tomu nikdo neuvěří, ale Ringo byl ten nejvlivnější člen The Beatles," řekla o Ringovi vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono. Je velmi milý a na rozdíl od ostatních doopravdy věří v mír a lásku." 

Na Lou Reeda, jenž zemřel před dvěma lety ve věku 71 let, zavzpomínala jeho přítelkyně Patti Smith jako na talentovaného a provokativního skladatele a textaře, který se nevyhýbal  tématům jako drogy, prostituce nebo sebevraždy. Když v roce 2013 zemřel, lidé v New Yorku plakali na ulicích. "Jeho písně zněly z hospod, každý je hrál. Celé město se ponořilo do smutku. Díky, Lou, žes brutálně a velkoryse vpravil poezii do své hudby," řekla zpěvačka. (red)


   

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama