Štítek Reklama
29. 1.2014

Slowdive se vrací. Svůj zasněný pop vytáhnou po dvaceti letech

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Slowdive - Autor fotografie: Foto webarachiv kapely

Na scénu se vrací další shoegazová kapela. Po loňském comebacku My Bloody Valentine (recenze pražského koncertu) se letos na jaře po dvaceti letech fanoušci začnou na festivalech znovu potkávat s britskou skupinou Slowdive, již v roce 1989 zakládala čtyřka Nick Chaplin, Rachel Goswell, Neil HalsteadChristian Savill. Do roku 1995, kdy se rozpadla, vydala tři řadovky Just For a Day, SouvlakiPygmalion.

Na svém webu kapela hovoří o tom, že v polovině 90. let se cesty jednotlivých členů rozešli, ovšem novináři se v rozhovorech s Halsteadem a Goswell neustále tázali, zda někdy uvažovali o comebacku Slowdive.

"Celou dobu říkali, že ne. Ale jejich zájem přetrvával. A tak jsme se v roce 2013 sešli v Londýně, kde jsme se domluvili, že zkusíme něco vytvořit a odehrát pár koncertů, abychom viděli, jestli o nás stojí i někdo jiný než novináři. Hodně nás nakoplo, když jsme dostali nabídku od organizátorů barcelonské Primavery. A pak hned přišel květnový Londýn... Skoro přesně dvacet let poté, co jsme v Torontu odehráli náš poslední koncert," vzpomínají muzikanti.

Novinky kolem kapely můžete sledovat na jejím webu, případně na Twitteru nebo FacebookuInstagramu. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama