Štítek Reklama
6. 5.2011

Tata bojs nachystali na červen Ležatou osmičku

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Milan Cais z Tata bojs - Autor fotografie: Foto ČTK/Zbyněk Stanislav

Ležatá osmička. Tak se  bude jmenovat nová deska hanspaulských Tata bojs, která vyjde na začátku června. Album vychází čtyři roky od poslední řadovky Kluci kde ste? a tři roky od společné nahrávky smetana s americko-korejským Ahn Triem.

První demonahrávky na novou desku skupina natočila hned po vydání "Kluků" na jaře 2007 v dnes již neexistujícím klubu Delta. V roce 2009 na novince zapracoval bubeník Milan Cais, který tak naplnil čas při rekonvalescenci po nehodě na motocyklu, a v březnu 2010 pokračovali Tata Bojs tradičním soustředěním. Další práce na desce pak probíhaly především v tatabojsáckém studiu Gui-tón.

"Není to koncepční album, ale line se jím slabá červená nit. Důležitá jsou tři slova: začátek, konec a opakování. Na albu zkoumáme tato témata z různých úhlů pohledu - ve smyslu rytmickém i jako opakování sebe sama, když kapela dospěje do stádia, kdy začne sama sebe vykrádat. Záměrně používáme stejné principy jako před lety, ze všeho si děláme trochu legraci a zároveň se sami sebe ptáme - běžíme dopředu, nebo nazpátek? Je tohle konec, nebo jen začátek?," říká o desce Milan Cais.

Album ponese název Ležatá osmička. "Na všech vizuálech spojených s albem budeme prezentovat pouze jednoduchý symbol ležaté osmičky - symbol, který zavedl v 17. století anglický matematik a fyzik John Wallis. Pro tištěná média je ale možné pro zjednodušení používat též název Ležatá osmička," dodává Cais.

První ochutnávkou z alba bude singl symbolicky pojmenovaný Opakování. Těšit se na něj můžeme 16. května 2011.

Tata bojs a Skovka (z desky Kluci kde ste?)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama