Štítek Reklama
25. 4.2015

Tichá dohoda složila poctu britské kytarové scéně a vydává desku coververzí

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Daniel Šustr z Tiché dohody - Autor fotografie: ČTK/Jiří Janda

Skupina Tichá dohoda vydala album deseti coververzí písní z britské kytarové scény. Nahrávka s názvem Kladno Manchester nabízí písně kapel Oasis, Joy Division, The Verve, The Stone Roses, New Order, Chemical Brothers, The SmithsHappy Mondays, které spojuje místo jejich zrodu - Manchester. Na nahrávce zpívá hostující Zuzana Vintrová.

Poslechněte si ukázku: cover Joy Division"Já se narodil na Kladně a Zuzana taky. Je zajímavá náhoda, že lidé, kteří jsou od sebe věkově víc jak dvacet let, se shodnou hudebně na stejném materiálu," řeklkytarista, zpěvák a lídr kapely Daniel Šustr. S mladou zpěvačkou Vintrovou se k manchesterské scéně letos padesátiletý Šustr dostal přes společně oblíbenou skupinu Oasis.

Album Kladno Manchester by mělo na podzim vyjít na vinylu. "Tahle deska je pro Tichou dohodu důležitý počin. Je totiž spojovákem mezi tím, co jsme celou dobu dělali, tedy kytarovou muziku, která hodně vycházela z britského modelu, a tím, co se bude dít dál," řekl. Nyní se bude soustředit na album s původním materiálem na rok 2016, kdy Tichá dohoda oslaví 30 let od svého založení.

K sestavě Tiché dohody v letech 1989 až 1999 a poté v letech 2011 až 2014 patřila klávesistka a zpěvačka Blanka Šrůmová, která s kapelou natočila Underpop (1992) nebo Válcovna vkusu s.r.o (1998). Nyní sestavu tvoří vedle Šustra Michal "Sherry" Šerák (baskytara, zpěv) a Pavel Attel (bicí). Šrůmová prý nechce s kapelou dál spolupracovat. "Pokud bude mít zájem, tak nejspíš budeme hledat nějakou cestu. Když ale chtít nebude, musíme to prostě zvládnout bez ní. Odešla ona, a podruhé. Míč je na naší straně a my ten gól musíme zkusit dát i bez ní," řekl Šustr. Není proto vyloučeno, že nové album nazpívá Vintrová. "Každopádně zatím zůstává Tichá dohoda jako trio a pokud s námi bude zpívat Zuzana nebo kdokoliv jiný, tak v pozici hosta," dodal. (red)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama