Štítek Reklama
9. 2.2015

Tip: Jaro přichází od Mayena. Poslechněte si dreampop Hometown

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Mayen před Glass Animals v MeetFactory - Autor fotografie: MeetFactory/Mayen

Dreampopový písničkář Lukáš Vydra alias Mayen, který nás zaujal v roce 2013 EP Wonder Years a jenž se loni na podzim ukázal i jako předskokan Glass Animals v MeetFactory, chystá na konec března další ípíčko. Jmenovat se bude Elegy a venku je první ukázka, písnička Hometown. Singl uvedla fotka interiéru vlaku - osobáku, a osobní je i sama písnička, v níž Mayen vypráví o tom, co se v něm i kolem něj - stejně jako za okny vagónu - mění. Díky chytlavému refrénu a typicky zvonivé kytaře ale skladba působí radostně: jako kdyby uváděla jaro. 

"Radostná svým způsobem je, protože v ní jde o vyrovnání s minulostí, z čehož plyne určitá úleva a zbyde jen nostalgie, která není nijak deprimující," říká Mayen. S písničkou mu pomáhali kolegové z kapely, nahrával ji kytarista Lukáš Klavrza a baskytarista Josef Hradílek. Produkce se ujal Tomáš Havlen, polovina post-hudby, aktuálně hájící barvy elektronického sólo projektu Murder Bear Doug. (red)

Na novou hudbu láká svoje fanoušky i Mayenův dlouholetý spolupracovník Igor Bruso ze synthpopové kapely Deaths. EP se bude jmenovat Chapter One: Blame me a chybět by na něm neměla ani skladba Sold, již jsme zařadili to seznamu 20 nejlepších písniček roku 2014. (red)

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama