Štítek Reklama
2. 10.2013

Tip na Trávy: Takhle slyší podzim Bratři Orffové ze slezských kopců

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Trávy a Bratři Orffové - Autor fotografie: Foto promo Bratři Orffové

Je podzim a s ním přichází dobová melancholie. Jednu pěknou porci nabízí krnovská skupina Bratři Orffové v podobě singlu Trávy. Jedná se o verzi, která vznikla z demonahrávky z roku 2006 a náladou tak navazuje na povedený debut Orffovců Bingriwingri. Na nové album Šero se těšme 11. listopadu.

„Trávy jsme původně nahrávali se zpěvákem Ivánkem jen ve dvou. Na koncertech v sedmičlenné sestavě ale skladba získala úplně jinou dynamiku. Přepracovali jsme ji a vložili do ní energii a emoce nás všech," říká kytarista Lukáš Novotný.

„Tahle písnička je odrazem tichého pozorování zastaveného času krajiny, která obklopuje naše životy. Čím jsme starší, tím intenzivněji vnímáme přetrženou kontinuitu ve vývoji téhle části horního Slezska. Jsou to především ztracené, zapomenujé příběhy lidé, kteří se tu po staletí učili žít a přežít a také výrazně formovali ráz zdejší krajiny," dodává.

Singl doprovází dva remixy z dílny Járy Tarnovského (Gurun Gurun) a Filipa Míška (Dikolson), které vznikly už v roce 2006 na základě zmíněného demáče. (sli)


 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama