Štítek Reklama
26. 5.2015

Unavený Tomáš Klus si dává roční pauzu. Chci žít to, co zpívám, vzkazuje fanouškům

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Tomáš Klus - Autor fotografie: Sony Music

Fanoušky Tomáše Kluse (29) tak trochu zaskočila zpráva na jeho Facebooku, skrz kterou vzkazuje, že si v říjnu dává od hraní na rok pauzu. Konat se nebude ani žádné podzimní turné; 27. června Klus pokřtí nové album Anat život není a objete několik letních koncertů, ten poslední by se měl podle Klusova webu konat 5. září v Buchlovicáích.

Na Facebooku zpěvák předevčírem napsal:

Hezký den všem!  Čtvrtý den posloucháme pátou desku. Je to zvláštní pocit být svědkem tance múz. Jednoho to zpokorní..Chlapci jsou velmi talentovanými hudebníky a rád bych jim touto cestou smekl klobouk. Smek. Čím víc písně poslouchám, tím spíš se přikláním k rozhodnutí, že je čas dát jim prostor bez toho, bych stál mezi vámi a nimi. Cítím, že budu-li mít tendenci mluvit k nim, dovysvětlovávat a dobarvovat je, budu znovu a znovu vztahovat pozornost, kterou si zaslouží, na sebe. A já nejsem oč tu běží. Jsem unavený a potřebuju se ucelit, aneb propustit z cely, v níž sedím a zdi posiluji ustavičným omíláním téhož, což může vzbuzovat dojem, že "vím něco víc". Ale není to pravda a tato bublinová pozice nepřináší nic, co by obohacovalo. Proto v říjnu odstartuji roční pauzu a vše, co jsem od Proměnamě napsal, pomalu začlením do své životní praxe. Je to nutné, bych se necítil být vám lhářem, který něco zpívá a něco jiného je. Hodně jsem totiž mluvil. A moc slov oslabuje moc slov. Vím, že při zpěvu Anat musím stát pevně sám za sebou, a je proto potřeba ujasnit si, kdo a za kým má teda stát. Což ve shonu, jenž je stále vůkol, lze jen stěží. Hodně lidí si totiž o mně myslí hodně věcí a hlasů je tolik, že nejdou přeslechnout. Abych uslyšel svůj vlastní, musím do ticha.

S albem Anat život není má Klus za sebou celkem pět nahrávek a jeden soundtrack k filmu Anglické jahody. S Richardem Krajčem před třemi lety nazpíval radiový hit Cesta, jejich cesty se ale rozešly. Klus má s manželkou Tamarou roční dceru Josefínu. (red)

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama