Štítek Reklama
14. 3.2013

Video: Nejhorší zpěvák je Leo Beránek, nejhorší kapela Katka a Jindra

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

V pražském klubu Roxy se včera rozdělovaly anticeny Zlatý David za rok 2012. Za akcí stojí Jaroslav Konáš, zakladatel projektu Hudební masakry, který upozorňuje na "netradiční" hudební počiny. Konáš byl za svůj web nominovaný na Křišťálovou lupu v kategorii One man show.

Nejhorším zpěvákem se stal Leo Beránek, který během předávání ceny vulgárně nadával úplně všem a spolu s přáteli se chtěl pustit do bitky (podívejte se), do níž se nakonec dostal s jedním z přítomných hostů před sálem.
Nejhorší zpěvačkou je Dominika Myslivcová, nejhorší skupinou Katka a Jindra, za nejhorší píseň hlasující veřejnost označila rap Praha žije od Pata Crycheera a průšvihem roku "ocenila" vystoupení Daniela Landy coby umělce Žito 44 na Českém slavíkovi (zpráva). Do Sklepa slávy, zvláštní ceny pořadatelů "za zásah do hudebního průmyslu s přesahem několika let či dekád", patří hudební vydavatelství Česká muzika za spuštění Šlágr TV.

"Cílem této ankety je ukázat na to, že se v českém hudebním světě pohybují zjevy, které podstrkují veřejnosti nekvalitní muziku, která může člověka i obtěžovat," řekl Jaroslav Konáš. "Zlatý David je název zvolený záměrně a je víceznačný, může to být i David proti Goliášovi. Michal David je brán jako model kýče českého popu, ale když si člověk poslechne nominované na Zlatého Davida, tak spráskne ruce a řekne si: Zlatý Michal David," dodal Konáš.

Internetové ankety Zlatý David se podle pořadatelů zúčastnilo 13 tisíc hlasujících, přibližně o 10 tisíc více než v loňském premiérovém ročníku Zlatého Davida. (sli)

Kdo letos uspěl?

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama