Štítek Reklama
22. 6.2015

Video: Zahrajte si zábavnou videohru s Janou Kirschner

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Pes z videa Duch mesta

Jana Kirschner vydala na konci loňského roku velmi experimentální album Moruša čierna (recenze je tady). Na desce je i potutelná elektronická písnička Duch mesta, ke kterému má zpěvačka nyní nový klip. A výsledek je docela překvapivý, i když, zpětně viděno, v kontextu zvuku písničky to musela být jasná volba: video z dílny dvojice Andrej Kolenčík - Veronika Kocourková je koncipované jako plošinová počítačová hra.

Na klip se podívejte tady

"Když jsme si písničku poslechli, hned jsme věděli, že právě estetika a barvy staré počítačové hry se k ní skvěle hodí," říkají autoři klipu ve slovenském Denníku N. "Písnička je o tom, co se děje v ulicích Bratislavy. O vzpomínkách na dlouhé noci a rána. Protože jsem dlouho žila přímo v centru, mám tu život odpozorovaný a prožitý. Bratislava je malé město a všichni se tu znají, v tom je ale její kouzlo," dodává zpěvačka.

Na říjen chystá Kirschner k albu turné, v září má vyjít remixová deska Moruše čierne i její předchůdkyně, Moruše bielej. Podílet se na ní mají hudebníci ze Slovenska i z dalších zemí. (red)

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama