Štítek Reklama
14. 9.2011

Z Xindla X se stane folkař a vyrazí na F**k a Country Tour

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Xindl X - Autor fotografie: Foto Championship

Ze zpěváka Ondřeje Ládka alias Xindla X se pro letošní podzim stane opravdový folkař. Se vším, co k tomu patří - akustickou kytarou, zpěvníčkem a možná i nějakým tím liščím ocasem za kloboukem.

Ládek se totiž po festivalové sezoně vrací tam, kde začínal, do role folkového písničkáře. Spolu s kolegy z kapely se vydá na koncertní šňůru, na které své písničky - známé i ty méně populární - předvede v čistě akustické a tedy netradiční podobě.

"Všichni z kapely máme folkové, countryové či bluegrasové kořeny, takže se těšíme, jak naši oblíbenou dřevní muziku spojíme s moderním popovým písničkářstvím," říká Xindl.

"Každý z kluků hraje na několik nástrojů, což chceme využít a během akustických koncertů jich vystřídáme co nejvíc. Můžete tedy očekávat hodně pestrý a rozmanitý hudební zážitek. Věřím, že kamarádům z osady dokážeme, že co se hraje v rádiu, se dá hrát i u táboráku. A ostatní přesvědčíme, že f**k není sprosté slovo."

Souběžně s turné vychází nové album Xpívánky, na němž Xindl X představí všechny svoje dosavadní písničky jen s kytarou. O měsíc později, na začátku listopadu, pak vyjde Xpěvník se všechny písničky z desky rozepsané v notách s akordy a texty. (sli)

F**k & Country Tour 2011
13. 10. Praha - Palá Akropolis
16. 11. Havlíčkův Brod - Oko
22. 11. Pardubice - Východočeské divadlo
23.11.  Ostrava - KD Vítkovice
29. 11. Příbram - estrádní sál
30.11.  Jablonec nad Nisou - Městské divadlo

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama