Štítek Reklama
2. 2.2014

Zemřel herec Philip Seymour Hoffman, mohly za to zřejmě drogy

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Philip Seymour Hoffman ve filmu Capote - Autor fotografie: Foto Classics Sony Pictures

Hunger Games, Piráti na vlnách, Big Lebowsi, Capote... V těchto a v řadě desítek dalších filmů jsme viděli amerického filmového a divadelního herce Philipa Seymoura Hoffmana, kterého dnes scenárista David Katz objevil mrtvého v jeho bytě v New Yorku. Šestačtyřicetiletý herec podle policie zřejmě zemřel na předávkování drogami.

O tom, že po studiu na herecké škole na Newyorské univerzitě propadl alkoholu a drogám, v roce 2006 hovořil s novináři. "Jel jsem ve všem, v drogách, alkoholu. Bral jsem všechno, k čemu jsem se dostal," řekl tehdy v televizním rozhovoru. Velmi rychle ale šel na léčení. "Ve dvaadvaceti letech jsem vystřízlivěl," řekl. "Začal jsem mít panický strach o život." V nedávných rozhovorech připustil, že loni "do toho opět spadl".

Hoffman byl poměrně dlouho známý jako výrazný herec vedlejších filmových rolí, objevil se například v Hříšných nocích či zmíněných snímcích Big Lebowski a Magnolia. Teprve v posledních letech se prosadil i v hlavních úlohách. Zazářil především ve snímku Capote o slavném americkém autorovi Trumanu Capotem a jeho románu Chladnokrevně, za který v roce 2006 dostal Oscara.

Na Oscara za vedlejší herecký výkon byl ještě nominovaný v roce 2007 za roli agenta CIA ve snímku Soukromá válka pana Wilsona. Před dvěma lety dostat další nominaci za charismatického vůdce duchovního hnutí v dramatu Paula Thomase Andersona Mistr.

Hoffman měl se svou partnerkou kostýmní výtvarnicí Mimi O'Donnellovou syna a dvě dcery. (sli)

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama