Štítek Reklama
12. 4.2014

Žlutý pes slaví narozeniny vydáním pokladu, party chystá i Ivan Hlas

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Ondřej Hejma ze Žlutého psa - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Dřívejší souputníci z pražské Hanspaulky, kapela Ondřeje Hejmy Žlutý pes a písničkář Ivan Hlas, chystají novinky. Žlutý pes se po svých 35. narozeninách zavřel do studia Faust a na konci dubna pokřtí v Lucerna Music Baru cédéčko s názvem Stroj času, Ivan Hlas zase chystá republikové turné k šedesátinám.

Album Žlutého psa je výjimečné v tom, že jde o "zlatý poklad" kapely, tedy o songy, se kterými Žlutý pes těšil své příznivce v osmdesátých letech, ale nikdy se neobjevily na hudebním nosiči. „Když nám osud dal konečně šanci, byli jsme už jinde“, komentuje to Hejma.

Poslechněte si Žlutého psa a Ivana Hlase v Youradiu

„Když jsme tehdy ty věci dávali dohromady, ani nás nenapadlo myslet na to, že je jednou natočíme. Snad proto jsme fantazii nekladli meze, neohlíželi se na komerční strategie a módní trendy. A teď jsme je znovu objevili, pečlivě zrekonstruovali a donesli do nahrávacího studia. Jsou to naše kořeny, stroj času, dokument doby i lahvinka s elixírem mládí," dodává. Stroj času vyjde 30. dubna nejen na CD, ale v odlišné sestavě také na vinylu a s dvěma bonusy v digitální verzi.

Hlase doprovodí Mišík

10. května oslaví 60. narozeniny písničkář Ivan Hlas, hudebník, který se proslavil zejména hudbou k filmu Šakalí léta, a oslavit to plánuje na turné. Jmenovat se bude Ivan slaví 60, začne 3. května v Ratajích nad Sázavou a skončí 29. června v Potvorově. Na pražském koncertě 28. května v Paláci Akropolis pak Ivan Hlas Trio vystoupí společně s Vladimírem Mišíkem a dalšími gratulanty.

Druhým narozeninovým dárkem bude nové CD, které vyjde v druhé polovině roku u vydavatelství Warner Music. "O žádné bilancování na albu nepůjde, těšíme se na práci ve studiu, ale hlavně na koncerty, které máme před sebou," řekl Hlas. (sli)

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama