Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 1996
Doba existence 21 let
Místo vzniku Mariánské Lázně
Web skupiny www.100c.cz
 

Mariánskolázeňská parta s názvem 100°C působí na české hudební scéně od roku 1996. Začínala jako středoškolská punková kapela v čele s teprve patnáctiletým frontmanem Jakubem Johánkem, na bicí s jeho mladším bratrem Filipem Johánkem a na basu s Ondřejem Urbancem. Ke kapele se záhy přidává Dj Karel Vaněk, jehož příchod znamená změnu stylu k tanečně znějícímu funku, v Čechách naprosto ojedinělému. Později se ke Stupňům ještě připojují trumpetista Martin Špalek a trombonista Michal Juřica.

Přes soutěže až k vrcholu
O kapele, která se ve svém snažení upíná k hudebním soutěžím, se brzy začíná mluvit po celých západních Čechách. Výborná umístění na Jim Beam Music a Múze korunuje úspěchem ve vůbec prvním ročníku soutěže Coca Cola Popstar. Tato zlomová událost znamená pro kapelu spolupráci s labelem Sony Music, turné napříč celou republikou se Support Lesbiens a vydání debutové desky - Evergreen (2004). Pilotní singl Azataki se drží dlouhou dobu na většině českých rádiových stanic.

Zpátky na vlastních nohou
O rok a půl později vydávají 100°C svoji druhou desku s názvem Collage (2005), na které (jak už sám název prozrazuje) chtějí ukázat, kolik různých stylů je možné k sobě naaranžovat a přitom dospět k smysluplnému celku. Následuje velké turné po celé republice, ale také rozvázání smlouvy se Sony Music. Tato velká změna nohy kapele nepodlomí. Naopak. 100°C na sobě pracují ještě s větším úsilím, a tak, když roku 2008 vydá společnost Indies jejich třetí desku Brant Rock, máme před sebou velmi silné a vyspělé dílo. Jejich nová image inspirovaná 18. stoletím pobaví nejen ve videoklipu k singlu Cream, ale také na koncertním turné.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Freaky Boys

Freaky Boys

Rok vydání: 2014 Songů: 9 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
Album Brant Rock

Brant Rock

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album Soundczech Best Of 2008

Soundczech Best Of 2008

Rok vydání: 2008 Songů: 1 Vydavatelství: Taita Publisher
 
Album Majáles_Filter 2007

Majáles_Filter 2007

Rok vydání: 2007 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album Evergreen

Evergreen

Rok vydání: 2004 Songů: 1 Vydavatelství: Sony BMG
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno