Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 2006
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.airfareband.cz
 
Žánr Alternative, Rock
Líbí se 282x
Přehrát náladu "Airfare"
Nej skladba "Summer Girl"

Českoamerická rock’n’rollová čtveřice Airfare o sobě s chutí říká, že „dělá hudbu poctivě jako za starých časů“. A dělá ji úspěšně: od roku 2007, kdy získala hudební cenu televize Óčko pro Objev roku, je jednou z nejpopulárnějších  tuzemských hudebních uskupení klubové scény.
Frontmanem kapely je zpěvák a kytarista Thomas J. Lichtag. Narodil se sice v Čechách, ale v roce 1979 spolu s rodiči emigroval do USA. Vystudoval hru na saxofon a můžeme ho vidět i ve filmech Hledání křišťálového světa a Tanec modrých andělů. Dalším výrazným členem skupiny je kytarista Lukáš Chromek, který již dříve působil v kapelách Lavina a The Coolers. Kromě této dvojice jsou členy Airfare bubeník Štěpán Smetáček a basák a příležitostný zpěvák TV.
Airfare mají zatím na kontě dvě alba: debutový Hotel Moscow (2008) a Do You Like My Shit (2009). Jsou také nositeli někola cen, kromě již zmíněné ceny Óčka vyhlásil časopis Filter Písní roku jejich skladbu Sorry Baby.
Na druhé straně jde ale o skupine též značně kontroverzní. Kritici mladíkům často vyčítají nadutost a hvězdné manýry, někteří je mají za bezvýznamnou komerční kapelu, vykrádající rock´n´rollová klišé.

 

 

Podobní interpreti

Diskografie

Album Hands Up

Hands Up

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Panther
 
Album Drive

Drive

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Panther
 
Album Youngblood

Youngblood

Rok vydání: 2011 Songů: 11 Vydavatelství: Panther
 
Album Do You Like My Shit ?

Do You Like My Shit ?

Rok vydání: 2009 Songů: 13 Vydavatelství: Panther
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno