Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 2009
Doba existence 08 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Web skupiny bandzone.cz/bloom
 
Žánr Alternative, Accoustic
Líbí se 0x
Přehrát náladu "Bloom"

Hledáček Fokusu tentokrát nahlédl za hranice ke slovenským sousedům. Rodí se tam totiž sympatická kapela s příhodným názvem Bloom - jejich hudba je přesně jako rozkvétající květina. Občas se sice promění v masožravku, přesto cílí hlavně na křehké duše.

Mladá slovenská skupina vznikla na konci roku 2009 coby akustický projekt Barbory Drahovské, zpěvačky se zastřeným hlasem, a kytaristy Lukáše Kyšky. Přestože společně působili v rozpadlé skupině Sunrise, následovaly dlouhé měsíce sehrávání a cvičení, které vedly k nahrání prvního eponymního EP. Na začátku roku 2012 se sestava rozšířila o baskytaristu Yogiho Grausa a bubeníka Ajdžiho Saba, díky čemuž formace získala širší rozměr.

Bloom vytváří akustickou hudbu, s níž se cítí spjatí. "Je to zkrátka o prožitku," říkají. To akustická muzika vždycky, dalo by se namítnout. Stačí ale navštívit jedno živé vystoupení a je zřejmé, že Bloom se svými písněmi doslova srůstají. Ostatně sama zpěvačka říká, že je pro ni lidská stránka stejně tak důležitá jako umění hrát na svůj nástroj.

Sami se definují jako acoustic-alternative, pod vousy se ale smějí tomu, jak se je každý snaží definovat a žánrově zařadit. Na škatulky nehrají, důležité je prý to, zdali hudba člověka baví.

Texty si zpěvačka Barbora píše sama, melodii však většinou stvoří kytarista Lukáš. Ten dbá také na poetické názvy písní - Snowflakes On Your Eyelashes či Sitting In the Rain, k němuž vznikl domácí videoklip z „obýváku“. Právě tam totiž všechny skladby Bloom vznikají a dostávají finální podobu.

Do budoucna se čtveřice chystá nahrávat debutové album a hodlá pokračovat v koncertování na festivalech na Slovensku i za hranicemi. Sami prohlašují, že síla hudby by měla sloužit tomu, aby byl svět lepším místem pro život. Jestli s tím alespoň trochu souhlasíte, určitě si Bloom poslechněte.

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno